macOS High Sierra 10.13.2 Güncellemesi Yayınlandı! Değişiklikler

0
73

Apple’ın yeni yazılım güncellemelerine devam ettiğini görüyoruz. iOS 11.2, tvOS 11.2, watchOS 4.2 derken şimdi ise bir başka güncelleme serisi olan macOS High Sierra 10.13.2 sürümü yayınlandı. Mac modellerinde bir süredir tartışılan güvenlik sorunlarının gündeme gelmesinden hemen sonra yayınlanan bir güncelleme olması, macOS High Sierra 10.13.2 güncellemesini çok daha önemli hale getirdi. Bu güncelleme sürümüyle beraber ne gibi değişiklikler ve düzenlemeler geldiğinden söz ederken de zaten güvenlik ve kararlılık sistemi konusunda yenilikleri ele alacağız.

macOS High Sierra 10.13.2 Değişimleri

İlk bahsedeceğimiz konu tabii ki güvenlik konusu. macOS High Sierra 10.13.2 sürümüyle beraber güvenlik konusunda önemli adımlar atılmış durumda. Mac serilerine fiziksel erişim sağlanması durumunda bulunan açıkla root yetkisinin alınması sorunu macOS High Sierra 10.13.2 sürümüyle beraber tamamen ortadan kaldırılıyor.

macOS High Sierra 10.13.2

Güncellemeyi yapmamış olan kullanıcıların bu sürümle beraber güvenlik sorununu çözmesi mümkün. Bunun dışında sistemi daha kararlı hale getiren güncellemenin, USB ses aygıtları içinde yeni iyileştirmeler getirdiği görülüyor.

Tarayıcı için yenilikler, PDF görüntülemeleri için yenilikler ve genel ses iyileştirmelerinin yapıldığı macOS High Sierra 10.13.2 sürümünde, başka bir yenilik bulunmuyor. Fakat özellikle güvenlik konusunu düşünecek olursak, mutlaka macOS High Sierra 10.13.2 sürümünü güncelleme olarak yükleyin. Açıkçası root yetkisi alınmasına neden olan açık için bu sürüm en stabil sürüm olacak. Yayınlanan mini düzenlemeden sonra büyük güncellemede de tamamen sorun gideriliyor.

İlginizi Çekebilir: watchOS 4.2 Final Sürüm Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?