macOS Catalina 10.15 Final Sürümü Yayınlandı

0
159

Apple’ın yeni yazılımlarının bir bir yayınlanmaya devam ettiğini görüyoruz. iOS 13, watchOS 6, iPadOS derken Mac için gelecek yeni işletim sistemi yazılımı bir türlü yayınlanmamıştı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sızıntı macOS Catalina 10.15 final sürümünün ne zaman yayınlanacağını göstermişti. Sızıntılar doğru çıktı ve bugün macOS Catalina 10.15 sürümü yayınlandı.

Son beta sürümleri macOS Catalina 10.15 beta 8 ve beta 9 sürümlerinden hemen sonra gelen final sürüm, desteklenen tüm cihazlar için kullanıma sunulmuş oldu.

macOS Catalina 10.15 Nasıl Yüklenecek?

Final sürümünün sunulmasının ardından en çok merak edilen konu, yeni güncellemenin nasıl yükleneceği oldu. Bu noktada yapacağınız işlemler oldukça basit. Sadece bilgisayarınıza gelen güncellemeleri yüklemeye geçmeniz gerekiyor.

Bunun için Mac’inizin sol üst köşesinde yer alan Apple simgesine tıklayın. Açılan menüden ise “Sistem Tercihleri” kısmını seçin. Bu kısımda ise “Yazılım Güncellemesi” sekmesine tıklayın ve yeni güncellemenin yüklenmesini yapın.

macOS Catalina 10.15

Güncelleme desteklenen tüm cihazlar için yayına açıldığı ancak cihazınıza anında güncelleme gelmemiş olabilir. Eğer güncellemeyi göremiyorsanız, birkaç gün beklemenizi öneriyoruz. Bir süre sonra mutlaka güncelleme gözükecektir. Desteklenen modellerden de söz edelim.

Güncelleme Alan Modeller

  • iMac, 2012 ve sonrası
  • iMac Pro
  • Mac Pro, 2013 ve sonrası
  • 12 inç MacBook
  • MacBook Air, 2012 ve sonrası
  • MacBook Pro, 2012 ve sonrası
  • Mac mini, 2012 ve sonrası

Güncelleme tüm modeller için aynı anda yayınlandı. Yine de dediğimiz gibi güncellemeleri görmeniz zaman alabilir.

Önceki İçerikApple Arcade için Beklenen Güncelleme Geldi
Sonraki İçerikiOS 14 için İlk Özellik Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?