macOS Catalina 10.15 Düzenleme Güncellemesi aldı

0
165

Mac modelleri için yayınlanan yeni işletim sistemi sürümü macOS Catalina 10.15 serisi için güncellemeler gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Apple bir ara güncelleme sunmuştu. Sunulan ara güncellemenin hemen arkasından sorunların belli başlı bölümlerde çözüldüğünün de açıklaması yapılmıştı. Fakat bu güncelleme sonrasında da yeni sürüme geçmek isteyen kullanıcılar bazı sorunlar yaşadı.

Güncellemenin neden olduğu sorunlardan sonra Apple tarafından bir düzenleme güncellemesi duyuruldu. Yeni bir sürüm olmadığı için bu güncellemenin sürüm değişikliği getirmediğini gördük.

Bunun yerine güncelleme son ara güncellemenin düzenlenmiş versiyonu olarak sunuldu ve ara güncellemenin sürüm numarası değiştirildi. 19A603 sürüm numaralı güncellemenin sistemsel olarak da değişiklikler sunduğunu belirtelim.

macOS Catalina 10.15.1 beta

macOS Catalina 10.15 Düzenleme Aldı

Düzenleme güncellemesinin hemen sonrasında ara sürüm için yayınlanan sürüm notlarının değiştirildiğini de ekleyelim. Sürüm notlarına baktığımız zaman değişikliklerde ise sorunlar odaklanıldığını görmekteyiz. Sistemde yer alan sürüm notlarında yer alan değişiklikleri detaylı olarak ele alalım.

  • Düşük sistem alanı olan Mac modellerinde kurulum güvenilirliği arttırıldı.
  • Çoklu iCloud hesabı eklendiği iCloud Şartlar ve Koşulların kabul edilmesi kısmında soruna neden olan hata giderildi.
  • Apple Arcade oyunlarını çevrimiçi olarak oynadığınız zaman, Game Center kısmında verilerin kaybedilmesi sorunu ortadan kaldırıldı. Artık verilerin güvenliği alındı ve kayıtlı verilerin silinmesi sorunu da giderildi.
  • Kurulum asistanında yaşanan sorunlar giderildi. Kurlumun bazı aşamalarında sistemin donmasına neden olan hatalar düzeltildi.

macOS Catalina 10.15

Tüm bu düzenlemelerle beraber güncellemenin şu an için yayına alındığını ekleyelim. Daha önce güncelleme yapan kullanıcılara yeni güncelleme bildiriminin gelmeyebileceğini de belirtelim.

Bundan sonraki sürüm güncellemesinin de hangi sürüm olacağını şu an için bilmek mümkün değil. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. Muhtemelen büyük güncellemelerden önce 2 ya da 3 ara güncelleme göreceğiz.

Önceki İçerikApple AR Gözlükleri Apple Arcade Destekli Olacak
Sonraki İçerik“iPhone’unuz Güncellenene Kadar Ultra Geniş Bant Kullanılamaz” Hatası
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?