macOS Catalina 10.15.7 Güncellemesi Neleri Değiştirdi?

0
301

macOS işletim sisteminde artık Big Sur dönemi başlıyor ama Catalina hala önemli ve Apple’ın odağında. Zaten macOS Catalina 10.15 sürümünde son güncellemeden sonra farklı bir durum oluştu. macOS Catalina 10.15.6 yayınlandı ve bunun son güncelleme olması bekleniyordu ama sürüm değişmeden iki kez yama yapıldı. Hatalar giderilemedi ve bu yüzden de macOS Catalina 10.15.7 sürümü yayınlandı.

Sonda söyleyeceğimizi başta söylemiş olduk ama durum gerçekten de bu. macOS Catalina 10.15.6 iki kez yama almasına rağmen tespit edilen bazı hatalar giderilemedi. Bu hataların giderilememesi nedeniyle yeni bir ara güncelleme daha yayınlandı.

macOS Catalina 10.15.7 Hangi Sorunları Gideriyor?

Bu ara güncelleme ile tespit edilen bazı sorunlar da tamamen ortadan kaldırılıyor. Gelin bu sorunlar nedenlermiş ona bakalım.

macOS Catalina 10.15.7

  • Wi-Fi ağına bağlanırken sürekli bağlantının düşmesine neden olan bir hata vardı ve bu hata macOS Catalina 10.15.6 sürümüyle giderilmeye çalışılmıştı. Fakat hala kullanıcılar sorun yaşadıklarını söyledi. Bunun üzerine hatanın giderilmesi için yeni bir düzenleme yapıldı ve
    Wi-Fi sorunu bitmiş oldu.
  • iCloud Drive üzerinde yaşanan senkron sorunu da yeni sürümle beraber tamamen ortadan kalktı. Bunun için de geçmişte düzenleme yapılmıştı ama düzenleme başarılı olmadı. Şimdi bu sorunda ortadan kalktı.
  • Diğer cihazların kablosuz olarak bağlanması sırasında da bir sorun yaşanıyordu. Bu sorun da giderildi.
  • 5K iMac modelinde grafik açısından performans düşüklüğüne neden olan bir hata vardı ve macOS Catalina 10.15.7 bu hatasının da tamamen ortadan kalmasını sağladı.
  • AMD Radeon Pro 5700 XT ekran kartlarından kaynaklanan bazı grafik sorunları giderildi.

Tüm hata iyileştirmeleriyle beraber macOS Catalina 10.15.7 sürümü desteklenen her model için yayınlanmış oldu. Bundan sonra eski sürüme yeni bir güncelleme eklenir mi bilemeyiz ama Apple’ın Catalina hatalarını önemsediği kesin.

Bizim ise bir gözümüz Big Sur işletim sisteminde. Hatta odak biraz daha oraya kaymış durumda demek yanlış olmaz. Sonuçta yeni bir işletim sistemi olacak.

Önceki İçerikiPhone 12 Kılıf Etiketleri Telefon Boyutlarını Doğruladı
Sonraki İçerikApp Store Komisyonları için Beklenmedik Karar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?