macOS Big Sur 11.5.2 Sürümü Yayında! Değişim Var mı?

0
146

Genelde iPhone ya da iOS serisi haberleriyle karşınızdayız ama tabii ki Apple’ın tek ürünü iPhone serisi değil. En az iPhone serisi kadar önem verilen bir de Mac serisi var. İşte bugün haberimiz Mac kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bir süredir yeni yazılım sürümü üzerinde çalışan Apple, macOS Big Sur 11.5.2 güncellemesini yayınladı.

Tabii ki güncellemenin yayınlanmasıyla beraber soru işaretleri de peşi sıra gelmiş oldu. Neden böyle bir ara güncelleme yayınlandı ve Apple’ın kullanıcılara sunduğu herhangi bir yenilik var mı gibi sorular akla geliyor. Peki, gerçekten bu sürüm neden geldi?

İlginizi Çekebilir: Neden Mac Almalıyım? Apple’a göre Mac Almak için 11 Neden!

macOS Big Sur 11.5.2 Düzenleme Güncellemesi

En sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim. Bu sürüm tam anlamıyla düzenleme sürümü. macOS Big Sur 11.5.1 ile yaşanan hataları gideren ve tespit edilen güvenlik açıklarının da tamamen kapatılmasını sağlayan bir güncelleme sürümü.

Yaşanan hatalar ya da güvenlik açıkları noktasında ise Apple’ın detaylı sürüm notları açıklamasını bekliyoruz. Detaylı sürüm notlarında ne neden yayınlandı göreceğiz.

macOS Big Sur 11.5.2

Şimdilik bildiğimiz bunun yeni bir özellik getiren güncelleme değil de hataları gideren bir güncelleme olduğu. Güncellemenin boyutuna gelecek olursak, öyle çok düşük bir boyut yok. Güncelleme 2.54 GB gibi bir kapasiteye sahip olarak gözüküyor.

Artık düzenlemeler önemli olacak ki boyutun da biraz yüksek olduğunu görüyoruz. Bunlar dışında macOS Big Sur 11.5.2 sürümü için ek bir bilgimiz yok. Düzeltilen sorunlar ya da iyileştirilen performans sıkıntıları konusunda yeni bilgiler gelirse o zaman yeni bir değerlendirme yaparız.

Özellikle geliştiriciler, M1 işlemciye sahip olan cihazlar üzerinde bu sürümle beraber testlere başladı. En büyük düzenlemelerin de M1 işlemciyi kullanan modeller için olduğunu düşünüyoruz. Bakalım geliştiricilerin testlerinden yeni bir özellik ya da önemli bir düzeltme eki ortaya çıkacak mı?

Önceki İçerikiPhone şebeke sorunları ve çözüm yolları
Sonraki İçerik2.4 Ghz ile 5 Ghz Arasındaki Fark Nedir ve Hangisini Kullanmalıyım?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?