macOS Big Sur 11.2 Güncellemesi Yayında! Neler Farklı?

0
364

Apple için yeni bir güncelleme haftasında karşınızdayız. iOS 14.5 beta sürümüyle başlayan güncellemeler, şimdi ise macOS Big Sur 11.2 ile devam ediyor. Yeni macOS işletim sistemi güncellemesi, bir süredir yaşanan sorunları da gideriyor.

Özellikle M1 serisi işlemcilere sahip olan modellerde yaşanan sorunların önüne geçildiği gözükmekte.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta ile Ortaya Çıkan Tüm Yenilikler!

macOS Big Sur 11.2 ile Gelen Değişiklikler Neler?

Yeni güncelleme yayınlanır yayınlanmaz, Apple tarafından da sürüm notları yayınlandı. Haliyle giderilen sorunları daha yakından görme şansımız oldu. Peki, hangi sorunlardan söz ediyoruz? Neler değişti?

  • M1 işlemcileri kullanan Mac modellerinde yer alan Bluetooth bağlantı sorunu giderildi. Bağlantı kopma gibi sıkıntıların önüne geçildi.
  • Parola girilmesine rağmen, Sistem tercihlerinde kilitlerin açılmasının önüne geçen bir hata giderildi.
  • M1 işlemcili Mac Mini modelinde yaşanan bağlantı sorunu giderildi. Artık harici ekranlara bağlantı kurulduğu zaman, siyah bir ekran sorunuyla karşılaşmayacaksınız.
  • Küresel tuşuyla açılan emojilerin görüntülemesinde yaşanan sorunlar giderildi.
  • Yakın zamanda gelen ProRAW formatındaki fotoğrafları düzenleme özelliğindeki hatalar giderildi.
  • iCloud Drive sisteminde yaşanan hatalar giderildi.

macOS Big Sur 11.2

macOS Big Sur 11.2 sürüm güncellemesinin yayınlanmasından sonra düzeltilen sorunlar bunlar. Bu sorunların dışında yeni bir özellik açısından bakacak olursanız çok bir artı yok. Zaten bir ara güncellemeden söz ediyoruz.

Haliyle odak noktası yeni özellikler değil. Bunun yerine hataların iyileştirilmesi ve tespit edilen sorunların çözülmesi üzerine bir çalışma söz konusu. Yine de yeni bir özellik ortaya çıkması durumunda biz de paylaşacağız.

Önceki İçerikiOS 14.5 Beta ile Ortaya Çıkan Tüm Yenilikler!
Sonraki İçerikiOS 14.3 Sürümüne Geri Dönüşler Kapatıldı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?