Mac’de sesli notlar nereye depolanır?

0
301

Mac’te Sesli Notlar kullanılması gereken güzel bir özellik. Birçok Mac kullanıcısı zaten aktif olarak sesli notlar uygulamasını kullanır. Mac’inizde sesli notların kaydedildiği bir yer vardır. Bu yazımızda Mac’de sesli notların nereye kaydedildiğini anlatacağız.

Sesli notlar nedir?

 

Sesli notlar; Kayıt düğmesine basarak Mac’inizin mikrofonu veya harici bir mikrofon üzerinden sesinizi kaydedebileceğiniz bir uygulamadır. Sesli notlarla, derslerinizi, düşüncelerinizi, unutmamanız gereken bilgileri kaydedebilirsiniz. Bu kayıt diğer Apple aygıtlarınızla iCloud üzerinden senkronize edilebilir. Böylece iPhone, iPad, MacBook vb.. tüm Apple cihazlarınızdan sesli notlarınıza her yerden ulaşmanız mümkün olur.

Mac’de sesli notlar nereye kaydedilir?

Mac’de kaydettiğiniz sesli notların konumunu tespit etmeniz gerekebilir. Belki bu dosya üzerinde çalışmak isteyebilirsiniz. Aslında sesli notların kaydedildiği yeri siz de seçebilirsiniz. Böylece ses dosyalarınızı özel bir klasörde saklayabilirsiniz.

Eğer sesli notun kaydedildiği yeri önceden değiştirmediyseniz Mac’de sesli notlarınıza aşağıdaki şekilde ulaşabilirsiniz:

  1. Mac’inizde “Finder” uygulamasına tıklayın.
  2. “Git” menüsünden “Klasöre Git” menüsüne tıklayın.
  3. Gelen ekrandaki adres satırına şunu kopyalayın:

“~/Library/Application Support/com.apple.voicememos/Recordings”

İşlem bu kadar. Artık açılan klasörde sesli notlarınızı görebilirsiniz. Sesli notların uzantısı .m4a olacaktır.

Önceki İçerikiOS 14.0-14.3 Taurine jailbreak v1.0.7’ye güncellendi
Sonraki İçerikAkıllı telefonlar için en iyi 10 sanal gerçeklik uygulaması
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?