MacBook USB 2.0 Hatası Düzeltildi – Güncellemeyi Yükleyin

0
170

Geçtiğimiz ay, Reddit forumları ve Apple Destek sayfaları MacBook şikayetleriyle doldu taştı. Şikayetlere göre 2020 MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde bir USB sorunu olduğu söyleniyordu.

USB 2.0 destekli aksesuarlarda yaşanan sorun, bilgisayarlara bağlanan mouse gibi aksesuarların bağlantısının sürekli kopmasına neden oluyordu. Şöyle düşünün biz çizim üzerinde çalışıyorsunuz ya da harici bir klavye ile kod yazıyorsunuz. Bir anda bağlantı kopuyor ve klavye ya da taktığınız mouse kullanılmaz hale geliyor.

Sinir bozucu hata özellikle 13 inç 2020 MacBook modellerinde yaşanıyordu. Kullanıcıların hata nedeniyle forumlara akın etmesinden sonra Apple konuya el attı.

Sorunun Detayı: 2020 MacBook’larında USB 2.0 sorunları ortaya çıkıyor

macOS Catalina 10.15.6 ile MacBook USB Sorunu Çözüldü

macOS Catalina için yayınlanan yeni güncelleme ile sorun çözüme kavuşturuldu. Sorun daha çok 2020 modellerinde gözüküyor olsa da eski MacBook kullanıcılarının da karşılaşabildikleri sıkıntı tamamen çözüme kavuşmuş gibi gözüküyor.

Apple sürüm notlarında bunun için bilgilendirme de yaptı. macOS Catalina 10.15.6 ile USB hatasının giderildiği açıklandı ve Apple bunu resmi olarak duyurmuş oldu ama hatanın kaynağı ve nasıl düzelttiği yine söylenmedi.

macOS Catalina 10.15.6 ile MacBook USB

Sorun çözüldü ama ilginç bir olay daha var. Big Sur güncellemesinin beta sürümünü kullananlar için USB sıkıntısı devam ediyor. Yeni işletim sisteminde bu sorunun çözülmesi için bir beta daha yayınlanmalı.

Yeni sürüm için beta düzenlemesinin yapılması için de acele edilecektir çünkü Eylül ayında final güncellemeleri yayınlanacak. Yeni bir işletim sistemine geçip, bilgisayarında USB sorunu yaşamak kullanıcıları pek memnun etmez.

Sorunun fark edilmesi ve macOS Catalina 10.15.6 ile çözülmesi Big Sur için de rahatlıkla sorunun çözüleceğinin işareti. Big Sur için yeni beta yayınlandığı zaman sürüm notlarını kontrol edeceğim ve bunun hakkında bir gelişmeden söz edilirse, sizinle paylaşacağım.

Önceki İçerikİşte iOS 14 ile Gelecek Olan Yeni Emojiler
Sonraki İçerikYeni iPad Air için İlk Özellikler Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?