MacBook Pro için Pil Değiştirme Programı Başladı

0

Bazı MacBook Pro müşterilerinin pillerde sorun yaşadığı konusunda birçok yorum ve paylaşım gelmeye başlamıştı. Özellikle 2017 serisi cihazlarda pillerin tam doluma ulaşmadığı ve %1 şarjı bile geçmediği konusunda şikayetler vardı.

Konuyu inceleyen Apple, durum hakkında hemen aksiyon aldı ve firma bugün yaptığı açıklamada şikayet edilen modeller için pil değiştirme kampanyasını başlattığını duyurdu. İki taraflı bir pil değiştirme programı başlatıldı. Gelin detaylara bakalım.

İlginizi Çekebilir: Apple TV Wi-Fi’ye Bağlanmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

MacBook Pro Pil Değiştirme Kampanyası Hangi Cihazlar için Geçerli?

Öncelikle Apple’ın  bunun için bir yazılım güncellemesi yaptığını ekleyelim. Firma macOS 10.15.7 sürümü ve macOS 11.2.1 sürüm güncellemelerini yayınlayarak, pilin dolumuna engel olan hatanın giderilmesini sağladı.

Fakat güncellemenin tek başına yeterli olmadığı cihazlar da bulunuyor. Güncelleme almış olsa bile pil şarj sorununun çözülmediği bu cihazlar için de değişim programı başlamış durumda.

Değiştirme programına dahil olan cihazlar ise 2016 ve 2017 model MacBook Pro cihazları. Bu modeller için pil değiştirme kampanyası sunuluyor ama dediğimiz gibi her cihazda da sorun yok. Zaten çoğu bilgisayarda, yayınlanan bu ara güncellemeler sonrasında pilin şarj olmaması sorunu giderilmiş oldu.

MacBook Pro

Yine de bu sorunu giderilmeyen ve pilde sıkıntı yaşayan kullanıcıların ise pil sağlık uygulaması kısmına girmesi gerekiyor. Pil sağlık uygulaması bölümünde “Servis Önerilir” şeklinde bir uyarı varsa, o zaman değişim programı için başvuru yapmanız lazım. Eğer böyle bir uyarı yoksa ama yine de pil dolumunda bir sıkıntı varsa, direkt olarak servise başvuru yapabilirsiniz.

Size yardımcı olması adına hangi bilgisayarların bu kapsama alındığını aşağı ekliyorum. Evet model yılını belirttik ama serileri de verelim.

  • 4 X Thunderbolt 3 girişli 13 inç 2016 Pro modeli
  • 4 X Thunderbolt 3 girişli 13 inç 2017 Pro modeli
  • 2 X Thunderbolt 3 girişli 13 inç 2016 Pro modeli
  • 2 x Thunderbolt 3 girişli 13 inç 2017 Pro modeli
  • 15 inç 2016 Pro modeli
  • 15 inç 2017 Pro modeli
Önceki İçerikApple TV Wi-Fi’ye Bağlanmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?
Sonraki İçerikiOS 14.5 ile Apple Maps için Önemli Bir Yenilik Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?