Macbook Pro için Çok İlginç Bir Patent Ortaya Çıktı

0
87

Yeni Macbook Pro modelleri üzerinde çalışıldığı zaten bilinen bir konu. Yakın zamanda yenilenmiş olan M serisi işlemcilerle beraber bu yönde bazı cihazların ortaya çıkması bekleniyor. İddiasını konuşturacak yeni cihazlar görmeyi umut ediyoruz ama hiç beklemediğimiz gelişmeler de yaşanabilir. Özellikle son gelen Macbook Pro patent görselleri, Apple’ın çok farklı bir teknoloji sunabileceğini işaret etti.

Bu zamana kadar görmediğimiz bir tasarımı benimsediği görülen patentler gerçekse, iPad ile Macbook serisi biraz daha yakınlaşmış olacak. Aslında bu patentler gerçeğe dönüşecek olursa, Apple ekosistemi daha iç içe bir ekosistem olacak diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: AirPods Solunum Hızınızı Tanıyabilir!

Macbook Pro için Apple Pencil İhtimali

Alınan patent görsellerinde Macbook Pro ile beraber Apple Pencil akıllı kalemlerinin kullanıldığı görülüyor. Akıllı kalemler muhtemelen ekran kısmında kullanılacak ve dokunmatik ekranların gelmesi söz konusu olacak. Bu ilk defa göreceğimiz bir teknoloji değil tabii ki.

Asıl ilginç olarak kısım ise Apple’ın akıllı kalemleri için düşündüğü saklama alanı. Akıllı kalemi bilgisayar ile beraber taşımak adına markanın iç kısımda bir kalem alanı kullanacağı görülüyor. İç kısımda ekranın hemen altında kalemin yerleştirileceği ve içe doğru gömülü olan bir kalem alanı olacak.

Kalemin hem burada saklanacağı hem de bu alan içerisinde şarj olacağı da yine gelen bilgiler arasında. Onun dışında Touch Bar kullanımının da devam etmesi bekleniyor. Akıllı kalemin bittiği noktadan Touch Bar kullanılmaya devam edecek.

Macbook Pro

Bir uç kısımda dokunmatik panel bir uç kısımda ise kalem alanı olacak. Tabii ki şu an bunlar Macbook Pro için alınan patentle beraber gözüken detaylar. Artık bunların hangileri gerçek olur ya da ne zaman gerçek olur bilinmiyor. Önceliğimiz yeni M serisi işlemcilerle donatılmış olan yeni micro LED ekranlı olan bir Macbook serisinin tanıtılması.

Bu patent görsellerinde yer alan kalem teknolojisi gelir mi gelmez mi orasını bilemiyoruz. Apple’ın patent aşamasında iptal ettiği çok fazla proje var. Bu da onlardan biri olabilir. Her ihtimali düşünmek lazım.

Önceki İçerikAirPods Solunum Hızınızı Tanıyabilir!
Sonraki İçerikiPhone 12 ve iPhone 12 Pro Sorunları ve Çözüm Yolları
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?