Mac Pro için Yeni Bir Seçenek Daha Sunuldu

0
105

Apple Mac Pro, uzunca bir süre önce tanıtılmış olmasına karşın, bir türlü satışa çıkmamıştı. Bilgisayarın ne zaman satışa çıkacağı ise merakla bekleniyordu. Satışların ilk etapta Sonbahar aylarında başlaması bekleniyordu. Satışlar Sonbahar aylarında başlayacaktı. Geciken satışlar yıl bitmeden başladı.

Bu noktada markanın yeni Mac Pro modelinin geçtiğimiz hafta satışa çıkarıldığını gördük. Ülkemizde de satışa çıkan yeni serinin fiyatları ise bir hayli dikkat çekmişti. 42 bin TL ile 420 bin TL arasında değişen fiyatlara sahip olan seri için şimdilerde yeni bir versiyon daha duyuruldu.

Apple Mac Pro Depolama Alanı Değişiyor

Yeni Mac Pro modelinin depolama alanı seçenekleri kısmında 4 TB seviyesine kadar depolama alanı sunduğunu görüyorduk. Depolama alanı kısmında bir yenileme çalışması yapan Apple ise 4 TB olan depolama alanını 8 TB olarak değiştirdi.

Yani artık kullanıcılar 8 TB depolama alanını seçebiliyorlar. Bunun için ödemeniz gereken ek ücrette bir hayli artış gösteriyor. Eğer 8 TB SSD depolama alanını saçacak olursanız, bu durumda da 20.800 TL ek ödeme yapmanız gerekiyor. 4 TB SSD seçimi için de 11.200 TL ek ödeme yapılması gerekiyordu.

Bu şekilde genel satış fiyatının 420 bin TL rakamının üzerine çıkması da söz konusu olacak. Apple Mac Pro için tek değişiklik depolama alanı kısmında değil. Ekran kartı kısmında da bir yenileme söz konusu. Ekran kartı kısmında da yeni seçenek sunuluyor.

Kullanıcılar artık 16 GB GDDR6 Radeon Pro W5700X ekran kartları ya da 16 GB GDDR6 2x Radeon Pro W5700X ekran kartları seçeneğinin sunulduğunu da ekleyelim. Bu iki farklı ekran kartı seçeneği için ne kadar ödemeniz gerektiği ise net değil.

Bu konuda henüz ülkemizde konfigürasyon seçenekleri açıklanmadı. Muhtemelen yeni ekran kartları seçenekleri de Apple Mac Pro serisinin fiyatının bir hayli artmasına neden olacak. Apple’ın özelleştirmeler için yeni seçenekler sunmaya devam edip etmeyeceği ise net değil. Artan ihtiyaca göre yeni varyasyonlar sunulabilir.

Önceki İçerikiOS 13.2.3 İmzaları Kapatıldı
Sonraki İçerikApple En Çok Kazanan Telefon Üreticisi Olmayı Başardı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?