Mac ile iPad Birleşecek mi? Resmi Açıklama Geldi

0
302

Hafta içerisinde Apple bombaları patlattı. Yeni bir iPad Pro serisi tanıttı ki markanın en güçlü tableti bu seri oldu. Çünkü yeni iPad Pro modelleri içerisinde Apple M1 işlemcisi yer alıyor. ARM tabanlı işlemci, daha önce MacBook Pro modellerinde kullanıldı ve kendisini çoktan kanıtladı. Intel’i küplere bindiren bir işlemci serisi ile tanıştık.

İşlemcinin bu kadar başarılı bulunması ve yine işlemcinin şimdi de tabletlerde yer alacak olması, Mac ile iPad birleşecek mi sorusunu akla getirdi. Apple’a doğrudan da bu soruların yöneltildiğini gördük. Marka bu konuda hiç kafa karışıklığına yer vermek istemediğini belirterek, konu hakkında bir açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir: YouTube Mobil Uygulamasında Kalite Ayarlarını Değiştirdi

Mac ile iPad Birleşecek mi?

Yapılan açıklamada Apple Pazarlama Şefi Greg Joswiak konuştu. Yetkili isim direkt olarak bu iddiayı yalanladı. Apple’ın böyle bir planı olmadığını açık açık söyleyen Joswiak, amaçlarının her kategoride en iyisini üretmek olduğunu söyledi.

Bu sadece MacBook modelleri için ya da iPad modelleri için de geçerli değil. Tüm ürünler için aynı stratejilerinin olduğunu söyleyen markanın, iPad Pro modelinde M1 işlemciyi kullanmasının ana nedeni de zaten, en güçlü tablet serisini sunmayı amaç edinmiş olmaları.

Greg Joswiak tarafından söylenenlere göre bir iPad modeline mi yoksa bir MacBook modeline mi ihtiyacı olduğuna müşteri karar verecek. Müşterilerin bu süreçte iPad Pro ile ihtiyaçlarını karşılaması durumunda, MacBook ya da herhangi bir Mac cihazı almasına gerek yok.

Mac ile iPad

Ama net olarak bilinmiyor olsa da aslında iki ürünün de birbirinden önemli farkları var ve hitap ettikleri kullanıcı kitlelerine farklı ayrıcalıklar sunuyorlar.

Apple’ın da söylediği gibi burada kullanıcıların iyi seçim yapması gerekiyor. Ben hangisini istiyorum sorusundan çok benim hangisine ihtiyacım var sorusunu sormak daha doğru geliyor.

Bundan sonra gelecek olan modellerde zaten performans belli bir seviyeye gelecektir ve hem iPad için hem de MacBook için her türlü kullanıma uygun güç sunulacaktır. Zaten şu an gelen cihazlar bile çok iddialı cihazlar.

Önceki İçerikYouTube Mobil Uygulamasında Kalite Ayarlarını Değiştirdi
Sonraki İçerikMor iPhone 12 Ne Zaman Satışa Çıkacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?