Mac için Face ID Yolda Olabilir

0
17

iPhone serisine Face ID eklendiği zaman, Apple bir devrim yaptı dedik. Telefonun parmak izi sensörü gitti, çerçeveleri gitti ve bir çentik alanı geldi. Bu çentik alanının içerisinde yer alan kameralar ve sensörlerle beraber ise yüz tanıma sistemi sunuldu. Yüz tanıma sistemi için bu ilk adım oldu. Sonrasında tabletlere eklendiği gibi uzun yıllardır da iPhone akıllı telefonlarında kullanılmaya devam ediyor. Bu noktada son gelen iddialara göre söz konusu kamera sistemini daha uzun süre görmeye devam edeceğiz. Üstelik sadece iPhone ya da iPad cihazlarda değil. Mac için Face ID sisteminin de sunulması bekleniyor.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Mac için Face ID sistemi çok yakında gelebilir. Üstelik Apple bu teknolojiyi sunmak adına önemli değişiklikleri de beraberinde getirebilir. En basiti ekran yapısında bir değişiklik planlamış olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Temel Modeli Güzel Bir Avantajla Gelecek

Mac için Face ID Sistemi Neleri Değiştirecek?

Haberlerin ortaya çıkmasını sağlayan Bloomberg çalışanı Mark Gurman, birkaç yıl içerisinde Mac serisine de Face ID ekleneceğini söyledi. Mac serisine bu yönde bir kamera sistemi ekleneceğini söyleyen Mark Gurman, ayrıca iPhone akıllı telefonlarında kullanılan ön kamera sisteminin de değişeceğinin sinyallerini verdi.

Mark Gurman söylemlerine göre, tüm iPhone serisinde yer almaya devam edecek Face ID artık iPhone ekranlarının altına yerleştirilecek. Çentik alanı tasarımının değişmesine neden olacak olan adımın ne zaman, hangi modelde atılacağı bilinmiyor.

Fakat Apple’ın bu konuda çalışmalarına başladığı da belirtilmekte. iPhone 13 serisinde çentik alanı göreceğimizi biliyoruz. Demek oluyor ki iPhone 14 akıllı telefonlarında böyle bir sistem görecek olursak, bizim için sürpriz olmaz.

Mac için Face ID

Bir yandan Mac için Face ID teknolojisinin sunulması, bir yandan iPhone serisinde kullanılan yüz tanıma sisteminin revize edilmesi derken Apple bu teknolojiyi tam anlamıyla benimseyecek gibi duruyor. Markanın bundan sonraki planları için tabii ki yeni ürünlerin tanıtılmasını beklemek gerekiyor.

Özellikle Mac modellerinde gelişmiş bir yüz tanıma sistemi sunulması çok farklı bir deneyim olabilir. Merak ediyoruz bakalım Apple’ın planları yerine gelecek mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?