M2 İşlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro Geliyor! Tarih Gözüktü

0
169

M1 işlemciler tuttu ve istenen başarıyı elde etti. M1 işlemci kullanan ilk MacBook modelini yazdığımız zamanları hatırlıyorum da çok fazla soru işareti vardı. Performansı nasıl olacak? Intel modellerini geçebilecek mi? Ve çok daha fazla soru. Bu sorular ise çok kısa sürede cevap bulmaya başladı. Önce Intel yarışında M1 işlemciler öne geçti. Sonra ise uygulama destekleri konusunda istenen destekler verilmeye başlandı. Birçok ünlü uygulama desteğini açıkladı. Şimdi ne var? Artık M2 İşlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri bekleniyor.

Peki devam bilgisayarları diyebileceğimiz Apple açısından da oldukça önemli olan yeni bilgisayarlar ne zaman gelecek?

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Serisi Kırılması Zor Bir Barajı Aştı! Seri Rekoru

M2 İşlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro Eylül Ayında mı Geliyor?

M1X işlemci ya da direkt olarak M2 olarak isimlendirileceği söylenen yeni işlemci, performans açısından çok daha farklı bir işlemci olacak. 16 ve 32 adet GPU çekirdekten söz ediliyor. Düşünün sadece işlem gücü değil, grafik gücü açısından da rakipsiz bilgisayarların geleceği düşüncesi hakim.

İşlemcinin CPU çekirdek sayısı ise 10 olacak deniyor. 8 adet çekirdekte yüksek performans odaklı kullanım sunulacak. 2 adet çekirdekte ise standart yakalanıp, verimlilik sunulacak.

M2 İşlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro

İşte bu konularda da iddialı olan M2 İşlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin ise Eylül ayında geleceği konuşuluyor. Yeni sızıntılara göre Eylül ayında 2 seride yenilenecek.

Belki iPhone 13 modelleriyle beraber bir tanıtım yapılır ya da hemen sonrasında bir tanıtım yapılır. Hala Apple açıklaması yok. Apple açıklaması olmadığı için bekleyeceğiz. Söylenenler doğru çıkarsa sınırlar zorlanacak.

Önceki İçerikiPhone 12 Serisi Kırılması Zor Bir Barajı Aştı! Seri Rekoru
Sonraki İçerikGmail’de bir e-mail’i nasıl zamanlarsınız?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?