M1 İşlemcili MacBook Modellerinde Ekran Sorunu İddiası Gündemde 

0
148

M1 İşlemcili MacBook, Apple’ın en iyi bilgisayar modellerinden biri oldu. M1 işlemcinin performansını çıktığı ilk andan bu yana konuşuyoruz. Ortak olarak üzerinde durduğumuz nokta ise işlemcinin çok başarılı olduğu.

İşlemci başarılı olunca ve bilgisayar performans konusunda isteneni verince zaten iyi seriler arasındaki yerini alıyor. Fakat son birkaç haftadır bu serinin performansı değil ama ekranı konusunda bazı iddialar gündemde.

Hatta iddialar çok iyi gelişmeler olmadığını gösteriyor. Jon Prosser tarafından da forumlarda yapılan paylaşımlarda da M1 İşlemcili MacBook serilerine ekran kırılmalarının yaşandığı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp’ın Yedeklerini iOS’tan Android’e Aktarma için Geliştirdiği Bölüm Gözüktü

M1 İşlemcili MacBook Ekranlarında Kırılma Sorunu mu Var?

İddialara göre söz konusu seride herhangi bir etkiye maruz kalmadan ekranlar kırılabiliyor. Hiçbir etki olmadan ya da çok küçük etki ile ekranların kırıldığını ve çatladığını iddia edenler var. Jon Prosser tarafından da bu iddialar bir araya getirilmiş.

Forumlarda bu konuda şikayetlerini dile getirdiği söylenen kullanıcıların, sorun için Apple’a başvurduğu da belirtiliyor. Apple’a başvuran kullanıcıların çoğu ise sorununu ücretsiz olarak çözdüklerini dile getirmiş.

Ama bu şekilde bir iddianın ortaya çıkması bile acaba M1 İşlemcili MacBook serisinde acaba kronik bir ekran sorunu mu oluştu yorumlarını gündeme getirdi. Apple tarafından yapılmış herhangi bir açıklama olmadığı için şu an bunlara iddia diyeceğiz.

M1 İşlemcili MacBook

Muhtemelen çok sayıda cihazın etkilenmediği bir ekran sorunu olabilir. Belki üretimden belki de farklı bir sorundan böyle bir şey yaşanmış olabilir. Dediğimiz gibi hem iddiaların kabul edilmesi hem de sorunun detaylandırılması adına Apple’ın kapsamlı bir açıklama yapması lazım.

Eğer üretimden yana bir sorun varsa ve bazı serilerde böyle bir sıkıntı ortaya çıkmışsa, muhtemelen M1 İşlemcili MacBook modelleri için gerekli onarım programı başlayacaktır. Daha önce Apple herhangi bir sorunda benzer onarım programları açıklamıştı.

Pil değiştirme ya da klavye programı gibi onarım programları gördük. Apple’ı takip etmek gerekiyor. Firma M1 İşlemcili MacBook için nasıl açıklamalar yapacak göreceğiz. Şimdilik durum iddialardan ibaret.

Önceki İçerikiPhone 11 – Bluetooth cihazla eşleşmiyor
Sonraki İçerikiPhone 11 açılmıyor sorunu nasıl çözülür?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?