M1 İşlemcili Mac Mini Modellerinde Pembe Ekran Sorunu Ortaya Çıktı

0
490

M1 İşlemcili Mac Mini modeller, yaygın şekilde kullanılmıyor olsa da giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Yeni işlemcili bilgisayar modellerinin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla kullanıcı kazanması bekleniyor. Fakat şu an için yeni serinin daha fazla satılmasından çok yaşanan sorunları gündemde.

Bu noktada Apple’ın teknik servislerine de bazı bilgilendirmeler yaptığı iddia ediliyor. Öyle ki M1 İşlemcili Mac Mini modellerine ekran bağlandığı zaman, ekranda pembe lekeler ortaya çıkıyor. Bu lekeler ekranda parça parça görüntülenebildiği gibi görüntünün komple pembe olması sorununun da yaşandığı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Kalp Yetmezliği Teşhisi için Kullanılacak

M1 İşlemcili Mac Mini Ekran Sorunu Kalıcı Bir Sorun mu?

Teknik bilgilendirmede Apple’ın sorun için araştırmalar yaptığı söylenmiş. Tabii ki sorun hala araştırıldığı için şu an neden böyle bir sıkıntı yaşandığı konusunda kesin bir bilgi yok. Sadece şöyle bir şey var ki yaşanan bu sorunun özellikle HDMI bağlantısında ortaya çıktığı belirtiliyor. Ekranda yaşanan sorun için teknik ekibin kullanıcılara bir tavsiyesi de var.

M1 İşlemcili Mac Mini

Kullanıcıların bu tavsiyelere uyması durumunda pembe görüntü sıkıntısının giderilebileceği belirtilmekte. Kesin çözüm olmamakla beraber uygulanabilecek olan çözüm için adımlar şöyle sıralanmış durumda;

  • Mac Mini cihazınızı uyku moduna alın.
  • İki ya da üç dakika kadar bekleyin. Ardından uykuda olan cihazınızı yeniden uyandırın.
  • Şimdi ekranınızı Mac mini cihazınızdan çıkarın. Bir iki dakika daha bekledikten sonra ekranın yeniden bağlantısını gerçekleştirin.
  • Sonrasında “Sistem Tercihleri” kısmına girin ve buradan da “Ekranlar” kısmına girin. Sonrasında istediğiniz çözünürlüğe göre düzenleme yapın.

Tüm bu adımların sorununuzu çözmesi gerekiyor. En azından Apple önerileri bu şekilde. Yine de sorun yaşayan kullanıcılar için ise güncelleme beklemek gerekiyor. Belki Apple sorunun güncelleme ile çözülmemesi durumunda yeni bir tamir programı başlatabilir. Son dönemde bu şekilde çok fazla tamir programı başlatıldı.

Önce MacBook Pro modelleri için sonrasında Apple Watch modelleri için ücretsiz onarım programı başlatılmıştı. Şimdi belki de Mac Mini modeli için de böyle bir adım atılabilir. Ama şu an için güncelleme ile çözülecek olan bir sorun ile karşı karşıyayız gibi duruyor.

Önceki İçerikApple Watch Kalp Yetmezliği Teşhisi için Kullanılacak
Sonraki İçerikApple M1 İşlemci Virüslerden Etkileniyor mu?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?