Logic Pro X Beklenen Güncellemeyi Aldı

0
93

En genel anlamıyla başarılı ses düzenleme uygulamalarından biri olarak söyleyebileceğimiz Logic Pro X, Apple’ın en sevilen programlarından da biri olma özelliğini taşımakta. Profesyonel çalışmalar içinde en çok kullanılan program olan Logic Pro X serisinin şimdilerde gündeme gelme nedeni ise almış olduğu önemli güncelleme. Çok kısa bir süre önce satışa çıkarılan ve bilgisayardan çok daha öteye giden sistemlere sahip olan iMac Pro için yayınlanan güncelleme Logic Pro X uygulamasının bir anda öne çıkmasını sağladı. Hemen güncellemenin detayları konusunda bilgiler verelim.

Logic Pro X Güncellemesi İle Neler Değişti?

Yeni güncelleme sonrasında uygulamaya birçok yeni özellik eklendi demek yanlış olacak. Çünkü bu güncelleme genel uyum güncellemesi olarak değerlendirilen bir güncelleme. Başta belirttiğimiz gibi ilk değişiklik iMac Pro serisine gelen uyum. Güncelleme sonrasında ekran değerleri dahil olmak üzere Logic Pro X tamamen yeni model uyumlu oldu. Bunun dışında uygulamanın yeni Mac işletim sisteminde yaşanan bazı sorunlarını gidermek içinde düzenleme yapıldı.

İçerik oluşturma kısmında yaşanan donma sorunu giderilirken, iMac için özel bileşenler bölümünün geleceği de görülmüş oldu. Genel hata düzenlemeleri ve iMac Pro uyumuyla beraber güncellenen Logic Pro X, şu an için yeni sürümüyle beraber doğrudan yayına da alınmış durumda.

Logic Pro X

Teknoloji devinin işaret ettiği değişikliklere göre bundan sonraki aşamada iMac Pro özel bileşenlerini göreceğiz. Fakat bir sonraki güncellemenin ne zaman geleceği konusunda zaman vermek oldukça zor olacak.

Bunun için Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekiyor. Yazımızı bitirmeden önce şunu da ekleyelim ki Final Cut Pro video düzenleme uygulaması içinde aynı şekilde güncellemeler yayınlandı. Fakat bu güncellemeler biraz daha yenilik içeriyor ve iMac Pro için çok daha önemli oynamalarla dikkat çekiyor. Özellikle 5K görüntü ayarları için uygulamaya yeni seçenekler eklenmiş gibi gözüküyor. Bu ayarlarla beraber iMac Pro uyumu için yeni konfigürasyonlar var. Bu güncellemenin detaylarını daha sonra paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Mesajlar Sorunu Düzeldi Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?