LIDAR Sensörlü iPhone 12 Pro Telefonu

0
147

LIDAR sensörünün kullanıldığı iPad Pro modelleri çok kısa bir süre önce tanıtıldı. Yeni modellerin tanıtımının yapılmasının hemen ardından teknik özellikleri sizlerle paylaşmıştık. Bu noktada yeni serinin üzerinde durduğumuz en dikkat çekici noktası kameraları olmuştu. Öyle ki tablette bu kez çok sayıda arka kamera kullanılmış ve ek olarak LIDAR sensörü adı verilen bir sensöre de yer verilmişti.

Bu kez biraz daha iddialı bir kamera düzeniyle gelen Apple’ın şimdi ise iPhone 12 akıllı telefonlarında aynı yapıya yer vermesi beklenmekte. Bu yönde konsept videoların da yavaş yavaş sızmaya başladığını gördük. Özellikle tasarım kısmında yeni seride önemli değişikliklerin yapılacağı görülüyor.

iPhone 12 Pro Nasıl Bir Telefon Olacak?

Yeni bir konsept videosu iPhone 12 akıllı telefonları için önemli bilgileri veriyor. Ana model için değil ancak Pro modeli için telefonun yine çok sayıda arka kamerayla beraber geldiğini görmek mümkün olacak.

Arka kısımda 3 adet kamera bulunacak ancak bunun dışında bir de LIDAR sensörünün kullanıldığını göreceğiz. Kare şeklinde bir kamera alanının kullanıldığı akıllı telefonların toplamda 4 adet arka kamera kullandığını görmek mümkün olacak.

Burada LIDAR sensörünün ne kadar öne çıktığını artırılmış gerçeklik teknolojisinin ne kadar desteklendiği ile göreceğiz. Başta yenilenmiş tasarımı ile fark yaratması beklenen telefonun işlemcilerinin ise A14 Bionic serisi olduğunu göreceğiz.

1 TB depolama alanının sunulması beklenen serinin 5G destekli olduğunu da ekleyelim. Konsept videosunda da bu detaylar ortaya çıkmış durumda. Videoda dikkat çeken son detay ise 25W şarj desteği olduğunu da belirtelim. Telefonun bu özelliklerle beraber gelip gelmeyeceğini tanıtımda göreceğiz ancak şimdiden iddialı bir seri sunulduğunu söylemek yanlış olmaz.

Önceki İçerikÇentik Ekranlı Mac Modelleri Geliyor
Sonraki İçerikiPhone Kişilerine Takma Ad Ekleme
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?