LG’de iPhone 8 için Hazırlıklara Başladı

0
59

Apple’ın akıllı telefon serisine yeni ekleyeceği modeller arasında öyle biri var ki markanın rakipleri bile bu seri için harekete geçmiş durumda. Apple’ın 10.yıla özel olarak sunacağı ve iPhone tarihinde bir ilke imza atacağı düşünülen yeni seri akıllı telefonları, iPhone 8 serisi için beklentiler oldukça yüksek. Apple’ın yeni telefonunda ilk defa OLED ekran kullanılacak olması, bunun yanında beğeni toplayan kamera sisteminin bile değişecek olması, yeni tasarım ve son olarak da Touch ID sisteminde yapılacak olan değişimle beraber son dönemin en iddialı markalarından birinin Apple olması bekleniyor.

LG Serilerini Yenileyecek  

Apple’ın akıllı telefonlarında kullanacağı tüm değişiklikler piyasayı da alt üst edecek. Markanın yeni seri akıllı telefonlarının şu ana kadar çıkan birçok amiral gemisi serisinin satışlarını da doğrudan etkileyeceği düşünülüyor. Bu yılki amiral gemilerini erken yayınlayan markaların bu konuda ise satışlarının etkilenmemesi ya da yeni telefonlarının unutulmaması için yeni adımalar atacağı da belirtiliyor.

Apple'a LG'nin cevabı

Apple’ın bu noktada yeni seri akıllı telefonlarına karşı Samsung’un nasıl önlemler alacağından bahsetmiştik. Şimdi ise yine amiral gemisi serisini çok daha erken yayınlayan LG’nin LG G6 için düşüncelerini ele alacağız. Bu noktada yeni akıllı telefon LG G6 içerisinde Snapdragon 821 işlemcilerinin de bulunması markanın iyiden iyiye Apple’ın arkasında kalacağı dönüşüne neden olmuş durumda.

İşte LG, LG G6 serisinde yaşanan bu sorunu çözmek adına yeni bir atılım içerisine girecek. İddialara göre iPhone 8 akıllı telefonlarından sonra fiyatı iPhone 8 akıllı telefonlarına göre çok daha uygun olacak olan LG G6 Pro ve Plus modelleri piyasaya sürülecek. Henüz doğrulanmamış olsa da yeni seri akıllı telefonların tasarımının beğeni toplayan G6 serisiyle aynı kalacağı, fakat teknik özellikler kısmında iPhone 8 serisine alternatif olacak olan özelliklere yer verileceği düşünülüyor.

LG V30 Hamlesi Gelebilir Mi?

Bu noktada LG G6 akıllı telefonlarının Pro ve Plus modellerinde çok eleştirilen işlemcilerin değişip değişmeyeceği de merak konusu olmaya başladı. Henüz LG tarafından bu konuda bir açıklama gelmediği için yenilenmiş olan akıllı telefonların sistemsel olarak neler değiştireceği de bilinmiyor. Bunun dışında en ciddi iddia ise LG V30 akıllı telefonları olarak karşımıza çıktı.

Apple'a LG'nin cevabı

Markanın bir başka amiral gemisi serisi olması beklenen LG V30 akıllı telefonlarının da iPhone 8 serisinden sonra, bu seriye karşı rakip olarak sunulabileceği belirtiliyor. Üstelik LG’nin bu kez son nesil işlemcileri kullanacağı, 4 arka kameraya yer vereceği gibi iddialarda bulunması markanın böyle bir adım atabileceğini de gösteriyor. Sonucun nasıl olacağı ve LG’nin rakiplerine karşı nasıl bir karşılık vereceğini ise ancak markanın tanıtımlarından sonra görmemiz mümkün olacak.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?