Laptop adaptörü alırken nelere dikkat etmeliyim?

2
1787

Bildiğiniz gibi internette çok uygun fiyatlara notebook adaptörleri mevcut. Ancak birçok kişinin yaşadığı problemlerden biri de adaptörlerin cihazlarla uyum sağlamaması. Bu sebeple internetten alışveriş yaparken özellikle laptop adaptörü alırken dikkat etmemiz gereken bir çok husus mevcut. Öncelikle notebook’umuzun arka tarafında bulunan model numarasının hemen yanında yer alan voltajı öğrenmemiz gerekiyor. Örneğin, 19V 3.42A Yazar bu kısım çok önemli laptopun arkasında bulunan voltajı gördükten sonra işiniz biraz daha kolaylaşır eğer bulduğunuz adaptör örneğin 19V Ancak voltajı 3.42 değil 19V 4.74A İse adaptör yine de cihazınıza uyum sağlar Voltaj (V) Kesinlikle aynı olması gerekiyor. Ancak Amper (A) Yüksek olursa bile çok fazla problem yaratmaz ve cihazınızı yine de çalıştırır. Laptop adaptörü alırken Dikkat etmeniz gereken en önemli husus Voltaj uyumluluğudur. Çünkü voltajın uyumlu olmadığı hallerde cihazınızın anakartını yakabilirsiniz.

Başka Nelere Dikkat Etmeliyim?

Adaptörlerin genellikle yan sanayi ürünler piyasada olmaktadır. Aslında bakarsanız orjinali yalnızca Notebook’unuzun üzerinde gelmektedir. Bu sebeple yan sanayi ürün almanız gerekiyor ancak Adaptör alırken ürünün garantisi olup olmadığına önem verin çünkü garantisi olan bir ürün her ne kadar uğraşıp yollamasanız bile belirli kriterleri karşılıyordur. Bu sebeple garantili ürünleri tercih edin. Ve kutusuz ürünleri kesinlikle almayın.

Adaptör Alabileceğim güvenilir web siteleri hangileri?

İnternette aratırsanız birçok web sitesi karşınıza çıkacaktır ancak bazıları güvenilir olmamakla beraber, Bazıları da kalitesiz ürün yollayabiliyor. alkapiya.com gibi sitelerden adaptörlerinizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Zaten ürünler kutusunda ve garanti belgesi ile sizlere ulaştığı için herhangi bir problem yaşamazsınız. Bunun yanında diğer alışveriş sitelerini de tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu İçerik

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?