Kurmalı Apple Watch Akıllı Saatleri Mi Geliyor?

0
58

Akıllı saat alanında en son Apple Watch 2 serisi ile beraber piyasaya çıkan Apple’ın genel olarak akıllı saatlerinde beklenen başarı değerleri elde ettiğini biliyoruz. Son yayınlanan akıllı saat satış raporunda da bu durum net bir şekilde karşımıza çıkmıştı.

Zira akıllı saatlerin dünya genelinde açıklanan satış rakamları ile beraber Apple’ın bu konuda da liderliği elinde bulundurduğu da netlik kazanmıştı. Apple Watch satışları ile beraber akıllı saat pazarında hem yükseliş gösterirken hem de liderliği uzun süredir elinde bulundurmayı da başarmış oldu. Bu durum Apple’ın yeni seri akıllı saatlerinin de kesin olacak geleceğini garantilemişti.

Akıllı Saatlerde Yeni Şarj Sistemi Ortaya Çıktı

Tüm bunlarla beraber Apple Watch 3 akıllı saatleri için Apple’ın yaptığı çalışmalarda bir bir ortaya çıkmaya başladı. Daha önce yeni saatlerinin şarj teknolojileri üzerine bilgileri ortaya çıkan Apple’ın şimdi ise bu şarj teknolojileri hakkında düşünceleri netlik kazanmaya başladı. Yayınlanan son patent görselleri ile beraber Apple Watch 3 için ise oldukça iddialı bir tasarım ortay çıkmış oldu.

Apple Watch 3

Patent görsellerine göre Apple’ın yeni akıllı saatleri kurmalı olarak çalışacak. İlk etapta komik gelse de aslında derinlerine indiğimizde Apple çok iyi bir teknoloji üzerinde çalışmakta. Şöyle ki saatlerin üzerinde bulunan Crown tuşunun artık bir kurma kolu olarak da kullanılabileceği düşünülüyor. Akıllı saatin pilinin bitmesi durumunda Crown tuşu belli bir süre çevrilerek enerji elde edilebilecek.

Manuel Bir Kullanım Sunulacak

Tüm bunlarla beraber Apple’ın manuel şark sistemi sunması Apple Watch 3 akıllı saatlerinin pillerinin hiç bitmemesini sağlamış olacak. Pilin bitmesi durumunda belli bir süre geçerli olacak olan yeni şarj sistemini kullanım akıllı saati açabileceksiniz. Manyetik bir alan sistemi de barındıracak olan yeni akıllı saatlerin tüm bu sistemleri hakkında henüz netlik kazanmış detaylar yok.

İLGİLİ HABER:  Apple Koruma Camı Teknolojisini Geliştiriyor

Apple’ın akıllı saatlerinde böyle bir sistem kullanılmasının Apple Watch 3 için pil sürelerini çok daha uzun kılması ama bunun sadece destekleyici bir sistem olarak düşünülmesinin dışında detay olmamasına karşın böyle bir teknoloji barındırması akıllı saatleri epey bir ileri atacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?