Kullanıcıların İOS 10 Hakkında Merak Ettikleri

0
363

Kullanıcıların İOS 10 Hakkında Merak Ettikleri

İOS 10 ile kullanıcıları ne gibi yeni özellikler bekliyor …

Apple’ın en yeni işletim sistemi olan İOS 10’dan beklentileri göstermek için yenilikleri inceledik ve bir önceki sürümü olan İOS 9 ile karşılaştırdık.

 

IOS SİRİ

İOS 10`daki en önemli güncelleme Siri’ye geldi. İOS 10 ile gelen en büyük yenilik artık Siri’nin geliştiricilere de açık olması. Bu sayede üçüncü parti uygulamaları da Siri` yi kullanabilecek. İOS 9`da bulunan Siri Suggestions, kullanıcıların bulunduğu konuma ve saate göre, kullanıcılara belirli kişileri ve uygulamaları önerebiliyordu, İOS 10` da bu özelliğin daha da üstüne gidilmiş durumda.

APPLE MAPS

Apple, İOS 9 işletim sisteminde bulunan  Maps uygulamasında çok küçük değişiklikler yapmıştı. İOS 10` da ise karşımıza yepyeni bir tasarımla çıktı. Kullanıcının bulunduğu konuma ve saate göre yol tarifi gibi özellikleri de İOS 10 ile birlikte içinde bulunduruyor.

IOS Telefon ve Mesajlar

Apple`ın, İOS 10 ile  geliştiricilerin çekirdek arama API’sına ulaşmasını  sağlaması da geliştiriciler tarafından çok konuşulacak bir özellik. Bu özellik ile üçüncü parti uygulamalarından gelen aramalar, telefon araması gibi görünebilecek. İOS 9` da bu durum basit bildirimler olarak görünürken, İOS 10` da ise bildirimler daha ön planda olacak.

IOS Müzik ve Fotoğraf

Müzik ve Fotoğraflar uygulaması,  İOS 9’daki uygulamalara göre daha yeni bir görünüme sahip. Fotoğraflar uygulamasında ise, fotoğraflardaki kişiler  ve nesneler gibi faktörleri  tanıyıp  farklı kategoriler altında toplayabilmesi de İOS 10` a getirilen özellikler arasında.

 

IOS Uyumluluk

İOS 9, İPhone 4S ve sonraki modellere , İPad 2 ve sonraki modellere , İPod Touch’a gelmişti. İOS 10 kullanmak isteyenler ise iPhone 5 ve üzerindeki modelleri , iPad 4 ve üzerindeki modelleri,  6. nesil iPod ve üzerinde olan modelleri ellerinde bulundurmaları gerekmektedir.

İLGİLİ HABER:  Apple tarihinde bugün: iOS 4'ün lansmanı yapıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?