Kontrol Merkezinden iPad Magic Keyboard Arka Işık Parlaklığı Nasıl Değiştirilir?

0
31

Arkadan aydınlatmalı tuşlar iPad Magic Keyboard’un en çok beğenilen özelliklerinden birisidir. Bu özelliği sayesinde iPad Magic Keyboard düşük ışık koşullarında da kolay bir kullanım sağlar. iPad Magic Keyboard’un ışık parlaklık ayarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. iPadOS son güncellemeleriyle birlikte artık kontrol merkezinden iPad Magic Keyboard’un arka ışığının parlaklığını değiştirebilirsiniz. Siz de bu işlemi yapmak istiyorsanız birkaç basit adımla bu çok kolay.

Kontrol Merkezi aracılığıyla iPad Magic Klavye Arka Aydınlatmasını Değiştirme

iPadOS 15.4 ve üstü bir işletim sistemi kullanıyorsanız kontrol merkezi aracılığıyla klavye arka ışığının parlaklığını değiştirebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanabilmek için kontrol merkezini özelleştirmelisiniz. Gelin bunu birlikte yapalım:

  1. Cihazınızdan Ayarlar uygulamasını açın. Kontrol Merkezi menüsüne dokunun.
  2. Alt kısmındaki ayarlardan Klavye Parlaklığını bulun. Yeşil + düğmesine dokunarak bu ayarı kontrol merkezine ekleyin. İşlem bu kadar. Şimdi klavye ışığı parlaklığının kontrol merkezine eklenip eklenmediğini kontrol edelim.

magic klavye isik ayar 1

 

Magic Keyboard arka ışığını kontrol etmek için

, iPad’inizde sağ üst köşeden kaydırarak veya pil göstergesine dokunarak kontrol merkezini açın. Klavyenin ışık kontrolünü bulun ve istediğiniz gibi parlaklığı ayarlayın.

Bu işlemleri Ayarlar > Klavye ayarlarından da yapabilirsiniz. Yine de bunları kontrol merkezinden yapmanız daha kolay ve pratik bir yöntem.

iPad Magic Keyboard’un ışık parlaklık ayarını bu yazımızda anlattığımız gibi ayarlayabilirsiniz. Bu konuda sorun yaşarsanız yorum kısmından yararlanabilirsiniz.

Önceki İçerikApple Watch ile iPhone nasıl bulunur?
Sonraki İçerikYakınlaştırılan Fotoğraflar Neden iPhone’unuzda Kötü Görünüyor ve nasıl düzeltilir?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?