KGI: iPhone 7 özellikleri – A10 Chip, IPX su geçirmezlik ve diğerleri

2
93

KGI’da gelen hafta sonu raporuna göre, iPhone 7’nin resmi olarak tanıtılmasına çok az bir süre kala, iPhone 7 özellikleri son bir kez daha ortaya atılmış oldu. Daha önce iPhone 7 özelliklerinin çoğunu yazılarımızda işlemiştik. iPhone 6s’e çok benzeyeceği, Anten bantlarının kenarda olması gibi özellikleri zaten biliyoruz.

KGI’nın raporuna göre;

 • İşlemci A10 Soc olacak. CPU hızı ise 2.4 GHz olacak. Bu değişim A9 ile kıyaslandığında bir hayli hız artışı anlamına geliyor.
 • Dark Black (Koyu siyah) ve “Piano Black” adı verilen yeni renk seçenekleriyle birlikte, 5 farklı renk seçeneği olacak.
 • iPhone 7’lerde hoparlör sistemi de farklı olacak. Sterio – çift hoparlör olacak. İçeride bir tane ek yükseltici devre eklendi.
 • Force Touch sensör özelliğinin de kaabiliyetleri artırıldı.
 • Su geçirmezlik de iPhone 7 ile birlikte gelecek. Su geçirmezlik seviyesi IPX7 olacak. Bu seviye Apple Watch ile aynı. 1mt derinlikte 30dk kalma şeklinde açıklanabilir.
 • Dual lens kamera (çift kamera) ise iPhone 7 Plus modelinde olacak. Dual kamerada optik zoom özelliği de olacak. Her iki kameranın da görüntü kalitesi 12MP olurken, lens özellikleri farklı olacak. Büyük olan kamerada, optik image stabilizasyon ve 6p lens olacak. Düşük ışık ortamlarında dah akaliteli görüntüler elde etmek için iyileştirmeler yapıldı.  Çarşamba günü Apple’ın yaptığı demoyu görebileceğiz.

iphone-7-resim

 • iPhone 7 ekranında da değişiklikler var. Her ne kadar, iPhone 6s ile aynı ölçülerde (4.7 inç ve 5.5 inç) ve aynı çözünürlükte olsa da, görüntü kalitesi iPad Pro (9.7 inç) ayarında ve geniş ekran render kaabiliyetinde olacak.
 • Hafıza ve RAM özellikleri de iPhone 7 ‘de artırılmış olarak geliyor. 32 GB , 128GB ve 256 GB modeller bizleri bekliyor.  iPhone 7’lede 2GB RAM olacak ve iPhone 7 Plus’larda ise çift arka kameradan dolayı, 3GB RAM olacak.
 • 3.5 mm kulaklık girişinin olmayacağını daha önce ifade etmiştik. KGI’ya göre,  Apple 3.5 mm kulaklıkların Lightning Porta bağlanması için bir adaptör de pakette yollayacak. (İnş. satmaya kalkmaz.)
 • KGI raporuna göre, iPhone 7’de yaklaşım sensörünün de kabiliyeti artırıldı. Daha hızlı cevap verabilen, el hareketlerini daha iyi algılayabilen yeni bir sensör olacak.
 • Apple yıl sonuna kadar 65 milyon iPhone7’yi satmayı planlıyor. Bu değer iPhone 6s’in 82 milyonluk rakamının altında.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch 7 Şeker Ölçmeyi Başarabilecek mi?

Bu arada Vatan bilgisayar tarafından iPhone 7 ‘nin 3750 TL olarak sitesine konulduğu haberleri çıktı. Vatan bilgisayar ise, kısa süre önce fiyatı sildi ve böylece bu fiyatın kesin olmadığını gösterdi.

 

Apple 7 Eylül Çarşamba günü Apple etkinliklerinde iPhone 7’yi tanıtacak. Belki Apple Watch 2’yi de aynı etkinlikte görebileceğiz. AppleUzmani’nı takip edin ve teknolojinin gerisinde kalmayın.

 

 

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?