Keskin Kenarlı iPhone 12 Konsept Çalışması

0
135

Bu dönemde iPhone 12 için yapılan çalışmalar önemli. Çünkü bu çalışmalar telefonun gerçeğe en yakın halini ortaya koyuyor. Taslak çizimler sızmış, kalıplar paylaşılmış, görseller gelmiş oluyor ve bunlar telefon hakkında daha doğru tahminlerin yapılmasını sağlıyor.

ConceptsiPhone tarafından hazırlanan yeni iPhone 12 konsepti de son çalışmalardan biri oldu. Bu konsept çalışması dediğimiz gibi birazcık daha önemli. Kalıpların paylaşılmasından sonra hazırlandığı için kasa, gerçek telefona en yakın halde. Tabii yine de telefon tanıtılan kadar bu tasarım kullanılacak diyemeyiz. Yine de en yakın tasarım çalışması.

Bakın: iOS 14 Beta 1 vs iOS 13.5.1 Hız Karşılaştırması

iPhone 12 Kasası Nasıl Olacak?

Telefonun kasasını incelemek gerekli. Kalıp görselleri sızdığı zaman söylemiş ve değerlendirmiştik. Şunu artık kesin biliyoruz ki kasa düz, keskin hatların olduğu iPhone 5 kasasının yeni nesli olacak.

Konsept çalışmasında yuvarlak kenarlar, kavisli yan kısımlar, ekranda bombeli bir yapı gibi düzenlemeler olsaydı, zaten bu tip bir konsept gerçeği yansıtmadığı için paylaşmazdık.

Açıkçası bu tasarımın dışında bir tasarım gelirse ya da iPhone 11 yapısı kasada da devam ettirilirse, beni çok şaşırtacak. Eminim tüm Apple analistlerini şaşırtacak.

Kasa tasarımı dışında ConceptsiPhone çalışmasında bir de renk konusuna yoğunlaşılıyor. Telefonun 7 farklı rengi olacağı üzerinde duruluyor. Mor renktten siyah renge kadar 7 farklı renk bulunacağı söyleniyor ama muhtemelen bu sadece ana telefon için olacak.

Bunu iPhone 11 ve iPhone XR ile eşleştirin. Pro ve Max modellerinde çok fazla renk seçeneği yokken iPhone XR gibi bir akıllı telefonda çok daha fazla renk seçeneği vardı.

Telefon için hazırlanan konseptte aslında bahsetmek istemediğim ama zorunda olduğum bir kısım var. O kısım çentik alanı. Kişisel görüş ama ekleyeceğim. iPhone 11 ile çentik alanı son bulmalıydı. Çentik tasarımı yerine kullanılabilecek çok daha orijinal tasarım çalışmaları var.

Güzel bir tasarım ayrıntısıydı ama dönemi geçti olarak düşünüyorum. iPhone 12 ile bu tasarımda ısrarcı olsa da iPhone 13 ile Apple’ın da çentik değişikliğine gideceği beklenmekte.

Önceki İçerikiOS 14 Beta 1 vs iOS 13.5.1 Hız Karşılaştırması (Video)
Sonraki İçerikFacebook iOS Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?