Katlanabilir iPhone için İlk Fiyat Bilgisi Geldi

0
6527

Katlanabilir iPhone, Apple Glass gözlükleri, AirTag cihazı gibi ürünler artık Apple için gelenek oldu. Gelecek biliyoruz ve yıllardır konuşuyoruz ama bir türlü ortada bir ürün yok. Ne zaman yeni ürünler satışa çıkar inanın net bilgi yok ama bu durum sızıntılara da engel değil.

En son sızıntılar 2021 yılıyla beraber tekrar odaklanmış olduğumuz Katlanabilir iPhone modeliyle alakalı. Geçtiğimiz ay yine bu akıllı telefon için bir bilgi paylaşılmıştı. Ekranın üreticisi konusunda bilgiler gelmiş ve telefonun ekranda parmak izi sunacağı söylenmişti. Şimdi yine Çinli tedarikçilerden bilgi geldi. Bu sefer ekran değil, telefonun fiyatı için bilgiler sızdırıldı.

İlginizi Çekebilir: Clubhouse için İlk Engelleme Kararı Geldi

Katlanabilir iPhone Ne Kadar Olacak?

Ekranların denemelerinin doğrudan Apple tarafından yapılmaya başladığını duyurmuş olan Çinli tedarikçilere göre yeni akıllı telefonların fiyatları da ortaya çıkmaya başladı.

Şu an testleri yapılan ve içe doğru katlanan ekran sistemi kullanacak olan akıllı telefon 1500 dolar civarında olacak. Mevcut iPhone modellerinin fiyatları göz önüne alındığı zaman Katlanabilir iPhone çok pahalı olmayacak onu anlıyoruz. Yani en azından diğer modellere göre ağızları açık bırakacak olan bir fiyat sunulmayacak.

Tabii ki bu sefer de iddialar fiyatlarla sınırlı kalmadı. Yine teknik özellikler hakkında da bilgi verildi. Bu bilgilere göre telefonda iç kısımda menteşe kullanılacak. Aynı Galaxy Z modelinde olduğu gibi ekran içe doğru katlanacak.

Katlanabilir iPhone

7.6 inç ya da 7.8 inçlik bir ekran boyutu olacak ama ekran biraz daha uzun bir yapıda olacak. OLED tercihinin de devam ettirilmesi beklenen akıllı telefonun, 8 GB RAM değeri olacağı söylendi. 8 GB RAM, Apple için çok yüksek olan bir kapasite değeri. Çünkü Apple RAM cimrisi olarak bilinen bir marka.

Bu nedenle yüksek RAM kapasitesinin kullanılacak olması da sürpriz olur. Katlanabilir iPhone hakkında paylaşılan yeni bilgiler bunlar. Bu bilgiler bile kesin demek doğru olmaz. Fakat tedarik zincirinden gelen bilgiler olduğu için biraz daha dayanağı olan bilgiler olduğunu söyleyebiliriz.

Bu sene içerisinde telefon hakkında farklı bir bilgi de gelirse o bilgileri de paylaşmaya devam edeceğiz. Dileriz artık bir katlanan iPhone görürüz.

Önceki İçerikVodafone Teklif Ver ile iPhone 11 Pro Kazanmak!
Sonraki İçerikYouTube iOS Sürümü için Güncelleme Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?