Kamerası Çıkarılmış iPhone: Caviar iPhone 12 Pro Stealth!

0
298

Caviar, her yeni iPhone modelinden sonra özel tasarım ürünler sunmaya devam ediyor. iPhone 12 bu senenin hedef ürünü. Daha öncesinde özel olarak hazırlanmış olan bazı iPhone 12 tasarımlarını gördük ama bu sefer gündemde olan Caviar iPhone 12 Pro Stealth modeli.

Çok iddialı olan özel üretim ürünün öyle bir özelliği var ki iyi mi yoksa kötü bir hamle mi bunu bile anlamış değiliz. Dilerseniz detaylardan söz edelim de neden karar veremediğimizi siz de görün.

Caviar iPhone 12 Pro Stealth Özellikleri ve Fiyatı

Caviar bu zamana kadar ürettiği modellerde çok değişik malzemeler kullandı. İlk Apple bilgisayardan bir parça çipin yer aldığı özel bir tasarım, Steve Jobs’ın gömleğinin bir parçasının yer aldığı bir model, hatta uzay aracı parçalarının yer aldığı bir model.

Bunun gibi daha nicesi var. Fakat bu kez durumun biraz daha farklı olduğunu görmekteyiz. Bu sefer tanıtılan üründe kullanılan malzemeden çok seçim dikkat çekiyor. Öyle ki bu sefer özel üretim olarak geldiği söylenen telefonlarda kameralar kapatılmış durumda.

Caviar iPhone 12 Pro Stealth

Telefonun arka ve ön kısımda yer alan kameralar telefondan çıkarılmış. Arka kısımda sadece düz bir panel yer alıyor. Altın ve siyah olmak üzere iki seçeneğin sunulduğu telefonlarda arka kapaktan kameralar kaldırılıp güçlendirilmiş titanyum kaplama kullanılıyor.

Yani telefonların arka kapağı dümdüz titanyum oluyor. Ön kısımda da kameranın kaldırıldığını belirten Caviar, sadece ön kısımda Face ID için kullanılan kızılötesinin yerini koruduğunu belirtmekte.

Gizlilik odaklı olan kullanıcılar için premium seviyesinde geliştirildiği söylenen yeni akıllı telefonların tabii ki yine sınırlı sayıda üretildiğini görmek mümkün olacak. Sadece 99 adet üretilen Caviar iPhone 12 Pro Stealth fiyatları da bir hayli yüksek. Düz siyah model 4.990 dolar ve altın olan model ise 5.520 dolar satış fiyatıyla satışa çıkmış durumda.

YouTube video

Kamerası bir telefon bu fiyata tercih edilir mi bilinmez ama yapılan çalışmanın bayağı bir cesur bir çalışma olduğunu söylemek lazım. Telefondan kamerayı çıkarmak, hele ki iPhone modellerinden kamerayı çıkarmak herkesin düşüneceği bir fikir değil.

Önceki İçerikiOS 14.2 Sürümünde Dikkat Çeken Bir Detay Keşfedildi
Sonraki İçerikiOS 14.3 Beta 3 ile Değişiklikler Var mı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?