Kablosuz Kulaklık için Çamaşır Makinesi: Cardlax EarBuds Washer İnceleme

0
222

Kablosuz kulaklıklar çok yaygın kullanılmaya başladı. Standart kulak üstü kulaklıklardan daha fazla tercih edilir oldu. Ayrıca kablolu kulaklıklara göre kullanımı da çok rahat. Hele bir de iyi bir model tercih edecek olursanız, hem ses kalitesi konusunda hem de kullanım kolaylığı konusunda işiniz görülecektir. Bu sektör yavaş yavaş yeni bazı araçları da ortaya çıkmaya başlamış durumda. Artan ilgi sonrasında bu alana yeni ürünler de geliştirilir oldu. Cardlax EarBuds Washer, bu alana eklenen ürünlerden bir tanesi.

Yaklaşık 1 hafta kadar önce resmi duyurusu yapılan ürün, tam olarak kablosuz kulaklık kullananlar için ihtiyaç. Kulak içi kulaklık modellerinin temizlenmesini sağlayan seri, bir nevi çamaşır makinesi de denebilir.

Bir proje olarak başlatılan yeni ürünün özelliklerini sizlerle paylaşalım dedik. Fiyatı, ne zaman satılacağı ve nasıl özelliklere sahip olduğu bir hayli merak ediliyor. Biz de ona göre bilinen detaylarla ufak bir inceleme hazırlayalım.

İlginizi Çekebilir: Tüm iPhone 13 Modelleri 120 Hz LTPO Ekranla Gelmeyecek

Cardlax EarBuds Washer Tasarımı Nasıl?

Ürünün özelliklerinden önce merak edilen tasarımını anlatacağım. Minik bir kutu şeklinde tasarımı olan üründe, üst kısımda açılır kapanır bir kapak var. Mini bir çamaşır makinesine benzer bir tasarım yapısı var.

Kapağı kaldırdığınız zaman, iç kısımda bir kazan bölümü görüyorsunuz. Bu kısmın hemen önünde ise bir temizleme fırçası alanı bulunuyor. Sol tarafta temizleme fırçası alanı var ve sağ tarafta da temizleme sıvısı var. Özel bir solüsyon olduğu söyleniyor ama %70 alkollü bir temizleyici.

Bunun dışında kablolu olarak çalışan bir ürün ve tasarım kısmında bu kablolun çok olumsuz bir yanı yok. Zaten dediğimiz gibi mini ölçülerde bir cihaz. Rahatlıkla tek elinize sığacak olan bir makine.

Cardlax EarBuds Washer

Cardlax EarBuds Washer Temizleme İşlemini Nasıl Yapıyor?

Yine bu aşamada bir hayli kolay bir aşama. Aşama aşama anlatalım ve bakalım nasıl bir şeyden söz ediyoruz.

  • Önce kapağı açtınız.
  • Kulaklıklarınızı fırça kısmına tutuyorsunuz ve belli bir seviyeye kadar kulaklıkları burada temizliyorsunuz.
  • Sonrasında ise kulaklıkları kazan kısmı dediğimiz iç kısma yerleştirmeniz gerekiyor. İç kısma yerleştirme yaptıktan sonra da sol kısımda yer alan solüsyonu alıyorsunuz. Az bir miktarda kulaklıkların üzerine doğru sıkıyorsunuz.
  • Kazan kısmına doğru kulaklıkların üzerine sıkıyorsunuz. Sonra iş sizden çıkıyor. 🙂 Cihazın kapağını kapatıyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz.
  • Kısa bir süre kablosuz kulaklıklar temizlenmiş oluyor. Temizleme işleminde sürekli olarak kulaklıkların çevrildiği görülüyor.

Söylenen Cardlax EarBuds Washer makinesi ile beraber kulaklıkların %99 oranında temizlendiği.

Tabii ki bu söylenen. Paylaşılan görseller de var ama denemeden bilmek zor diyelim.

Cardlax EarBuds Washer Hangi Kulaklıklar ile Uyumlu?

Başta Apple’ın AirPods kulaklıkları ile uyumluluk sunuluyor. Fakat diğer kablosuz kulaklıklara da uyum sunuluyor. Piyasadaki hemen hemen her kulaklık için uyum sunulduğu söylenmekte.

Samsung, Huawei gibi birçok markanın kulaklıklarına tam uyum sunuluyor. Zaten baktığınız zaman da kulaklıkların hepsi birbirine benziyor. Böyle değerlendirildiği zaman da bir uyum sorunu yaşanmayacağını anlayabilirsiniz.

Cardlax EarBuds Washer

Fiyatı Ne?

Sonuç olarak bu bir kickstarter projesi. Bunun için ilk etapta fiyat uygun tutulmuş durumda. Mini modelin şu an açıklanan fiyat 33 dolar. Haziran ayında satışa sunulacak olan temizleme makinesinin satışa çıktıktan sonraki fiyatı ise 56 dolar olacak.

Ülkemize gelmesi mümkün olabilir. Bunun için bir girişim olacak mı göreceğiz. Ürünün ne kadar tutacağını da şimdiden bilmek çok mümkün değil. Bunun için de bekleyip göreceğiz diyelim.

Önceki İçerikTüm iPhone 13 Modelleri 120 Hz LTPO Ekranla Gelmeyecek
Sonraki İçerikiPhone 14 Mini Modelini Şimdiden Unutabiliriz 
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?