Jon Prosser, Apple Tahminini Tutturamayınca Kaşlarını Kesti

0
195

Jon Prosser, Apple konusunda güvenilir kaynaklardan biri. Kim ya da kimlerden nasıl bilgiler alıyor bilemiyoruz ama ünlü isim marka hakkında çok önemli sızıntılar veriyor. iPhone modellerinin özellikleri neler olacak? iPhone ne zaman tanıtılacak? Yeni Apple ürünleri hakkında ne zaman bilgiler verilecek? Etkinlikler ne zaman düzenlenecek?

Bu ve bunun gibi birçok bilgi paylaşan ünlü isim, genelde tahminlerini de tutturmasıyla biliniyor. iPhone 12 modelinin tanıtım tarihini bilmesi gibi. Fakat ünlü isim bu kez istediğini alamadı ve benzerine az rastlanacak bir işe kalkıştı.

İlginizi Çekebilir: Apple, iPhone 12 Mini Nedeniyle Tazminat Ödeyebilir

Jon Prosser Kaşlarını Kestiği Videoyu Paylaştı

Ünlü isim Apple’ın 23 Mart tarihinde kesin olarak bir etkinlik düzenleyeceğini söylemişti. Etkinlikle beraber yeni tabletler ve bilgisayarların tanıtılacağı bilgisine yer verilmişti. Kulaklık gibi çok sayıda ürün beklerken, Jon Prosser çok iddialı konuştu. Etkinliğin olmayacağını söyleyenlere karşı ortaya bir iddia atan ünlü isim, etkinlik olmazsa kaşlarını keseceğini iddia etmişti.

Ünlü isim tarafından paylaşılan bu iddia karşılık buldu. Büyük gün geldi çattı. 23 Mart geldi ama etkinlik olmadı. Etkinlik yapılmayınca ünlü isim de iddiasını yerine getirdi.

Kameranın karşısına geçti ve kaşlarını kesti. 🙂 300 binin üzerinde abonesi bulunan analist bu videoyla da binlerce izleyici kazandı. Sadece iddia ile sınırlı kalmayan teknoloji adımı güzel bir hamle de yaptı. Kaşlarını sadece etkinlik iddiası için kesmediğini belirtti ve kanser hastası çocuklara destek etkinliği de düzenlemiş oldu.

Hem bir miktar yardım toplandı hem de Jon Prosser kendisi de belli bir miktar bağış yaptı. Tabii ki bu ünlü ismin ilk defa yaşadığı bir olay değil. Geçmişte de iddialı açıklamalar yapılmış ve bazen ürünler ya da etkinlikler konusunda ortaya atılan tarihlerin tutturulamadığını görmüştük. Aynı durum yaşanmış oldu.

Bu arada Apple’ın etkinliğinin ne zaman olacağını hala bilen yok. Bu kez etkinliğin 1 ay kadar bir süre boyunca erteleme aldığı ve Nisan ayına atıldığı söyleniyor ama yine kesin demek mümkün değil.

Önceki İçerikApple, iPhone 12 Mini Nedeniyle Tazminat Ödeyebilir
Sonraki İçerikiOS 14.5 Beta 5 Yayında! Finale Geri Sayım
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?