Jailbreaksiz iOS Cihazlar İçin En İyi Alternatif App Storelar

2
14033

iPhone ve iPad kullanıcıları ihtiyaçları dahilindeki uygulamaları App Store‘dan indirip kullanabiliyorlar. Ancak bazı uygulamaların yüksek ücretlere satılıyor olması, çoğu Apple kullanıcısının bu uygulamalara sahip olmasını engelliyor. Bu durumda olan kullanıcılar, birçok uygulamayı ücretsiz indirebilecekleri alternatif App Store’lara yöneliyor. Ancak alternatif App Store’lardan bazıları uygulama indirebilmek için cihazın jailbreak yapılmış olmasını gerektiriyor. Bazı App Store’lar ise jailbreaksiz cihazlar için de uygulama indirme desteği sunuyor. Makalemizde, Jailbreaksiz cihazlar için ücretsiz uygulama indirebileceğiniz alternatif App Store’lara yer verdik.

Vshare

Vshare, iOS cihazları için bir üçüncü taraf uygulama mağazasıdır. Ancak, yerleşik uygulama mağazalarından birçok açıdan farklıdır. Vshare, ücretli mobil uygulamaların binlercesini iOS cihazları için tamamen ücretsiz olarak sunuyor. Ayrıca, resmi App Store’da bulunmayan birçok ücretsiz uygulamayı da içeriyor. Çoklu platformlar ve inanılmaz geliştirici desteği ile uyumlu olan Vshare birçok kişi tarafından birincil uygulama mağazası olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

iOS 7, 8, 9 veya 10 yüklü bir iPHone, iPad veya iPod touch sahibiyseniz, Vshare’i cihazınıza jailbreak yapmadan kullanabilirsiniz. Ancak Vshare’e alternatif olan diğer uygulama mağazalarını kullanmanız için geçerli bazı nedenler olabilir.

Vshare uygulama mağazasını henüz denemediyseniz, diğer alternatiflere geçmeden önce aşağıdaki linki tıklayarak deneyebilirsiniz:

DOWNLOAD VSHARE ON IOS

Vshare’den daha iyi alternatifleri kullanmak için üç ana nedeni şöyle sıralayabiliriz;

  1. Vshare’i jailbreak olmadan kuramadıysanız,
  2. Zamanla çökme veya yavaşlama yaşamaya başladıysanız,
  3. Vshare’in telefonunuza kuracak kadar güvenilir olmadığını düşünüyorsanız.

Jailbreaksiz iOS Cihazlar İçin En İyi Alternatif App Storelar

#1. HipStore

HipStore, birçok ücretsiz uygulama içeren ve önde gelen üçüncü taraf uygulama mağazalardan biridir. Daha iyi arayüzü ve uyumluluğu ile en iyi alternatiflerden bir tanesidir. iOS 7, 8 ve 9 için kullanılabilir olan HipStore’da, neredeyse tüm kısıtlı ve ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Artık iTunes Store’da yer almayan HipStore, Jailbreaksiz cihazlarda harika bir şekilde çalışıyor. Aşağıdaki linke tıklayarak HipStore’u cihazınıza nasıl kuracağınızı öğrenebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 App Store Sorunu nasıl düzeltilir?

IOS 7, 8, 9 İÇİN HIPSTORE INDIRME SAYFASI

#2. AppCake

AppCake, Vshare gibi mükemmel bir uygulamadır. Apple hayranlarının, iTunes app store tarafından kısıtlanmış uygulamaları denemelerine olanak tanır. iOS dünyasında oldukça popüler olan AppCake, uygulamaları anında indirmek ve kurmak için “.IPA” dosya bağlantıları sunmaktadır. Geliştirici desteği, günlük ve saatlik uygulama listesi güncellemeleri ile de mükemmel bir alternatif App Store’dur.

APPCAKE NASIL YÜKLENİR?

#3. AppAddict

AppAddict iOS 8, 9 ve hatta iOS 10’a kadar değişen tüm iOS sürümlerinde çalışır. Ayrıca, jailbreaksiz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerinde çalışacak şekilde test edilmiştir. Çok çeşitli ücretsiz iOS oyunları ve uygulamaları sunuyor ancak ciddi bir sorun var. AppAddict’i herahangi bir jailbreakli iOS cihazına kolayca yükleyebilirsiniz ancak jailbreaksiz cihazlar için tek seçenek premium üyelik almaktır. Binlece ücretli uygulamayı ücretsiz kullanabileceğinizi düşünürsek, AppAddict’e harcayacağınız paranın önemli olmadığını düşünüyoruz. (6.99 Euro, 11.99 Euro ve 21.99 Euro olmak üzere üç üyelik tipi bulunmaktadır.)

APPADDICT SATIN ALMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

#4. KuaiYong

Kuaiyong, neredeyse tüm iOS sürümlerinde çalışan bir Çin uygulama mağazasıdır. Mağazada, iTunes app store’da bulamayacağınız binlerce ücretli ve kısıtlı iOS uygulaması yer almaktadır. En yeni iOS temalarını, oyunları, uygulamaları ve tweaks’leri ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kuaiyong, doğrudan web’den kurulabilen bağımsız bir mağaza uygulamasıdır. iOS 9 ve iOS 10’a uyumludur.

#5. iFUNBOX

iFunBox, MacOS veya Windows için bir iOS dosya yönetim yazılımıdır. iTunes gibi çalışır, ancak sınırlamaları yoktur. Değişiklikler yapmak veya hatta IPA dosyalarını kolayca yüklemek için iOS dosya sistemine erişebilirsiniz. Bu, Google’da gerekli “.ipa” dosyalarını bulmanız ve bu uygulamaları iFunBox’u kullanarak jailbreak olmadan iOS cihazınıza yükleyebilmeniz anlamına gelir.

iFunBox ücretsizdir ve MacOS ve Windows tabanlı bilgisayarlar için kullanılabilir.

WINDOWS VEYA MACOS İÇİN IFUNBOX İNDİRME SAYFASI

İlginizi Çekebilir: iPhone ve iPad’e Kodi Nasıl Yüklenir? (Jailbreaksiz)

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?