İzmir iPhone teknik servisi (iPad / Macbook)

İzmirliler için hazırladığımız İzmir iPhone teknik servisi sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfamızda AppleUzmani.net anlaşmalı ve onayını almış, güvenilir iPhone teknik servisi hakkında bilgi vereceğiz.

AppleUzmani.net olarak takipçilerimizin yararlanabilmeleri için, bulundukları illerde iPhone teknik servisleri ile uygun fiyatlı anlaşmalar yapıyoruz. Bu anlaşmalar sayesinde okuyucularımız hem Apple ürünlerini daha uygun fiyata yaptırabiliyorlar hem de servis hizmeti öncesinde yapılacak işlem hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyorlar.

 

iPhone özel servisi / yetkili servisi arasında ne fark var?

Apple’ın anlaşmalı olduğu yetkili servisler, iPhone/iPad /iPod/MacBook vb.. Apple ürünlerine -garanti kapsamı- dahilinde müdahale edebilirler. Müdahaleleri neticesinde cihazın garantisi bozulmaz. Cihazınızdaki sorun, kullanıcı hatasından meydana gelmediyse, garantisi de devam ediyorsa, ücretsiz tamir veya cihaz değişimi yapılır. Sorun kullanıcı hatasından kaynaklanıyorsa, ya servis buna hiç müdahale etmez ya da size ücretli cihaz değişimi teklif edilir. iPhone yetkili servislerini fiyatları aşağıdaki gibidir:

24 Ocak 2019
 • iPhone özel servisleri ise Apple ile anlaşma yapmamışlardır. Onların tamiri Apple tarafından yetkisiz müdahale olarak isimlendirilir. Cihaz garanti kapsamında ise garantisi bozulmuş olur.

Hangi durumlarda iPhone özel servislerini tercih etmeliyim?

AppleUzmani.net olarak 2015 başından bugüne kadar Apple sorunları ile ilgili binlerce sorun ile ilgilendik. Apple kullanıcılarının servis sorunları konusunda da artık uzmanlaştık. Bütün bunların eşliğinde size aşağıdaki hususları tavsiye ediyoruz:

 1. Garantiniz devam ediyorsa, öncelikle Apple yetkili servislerine başvurun. Oradan gelecek yanıta göre hareket edebilirsiniz.
 2. Apple servisine başvurdunuz ve size cihaz değişimi teklif ettiler. Yukarıdaki resimde sağda görülen fiyatlar aynı zamanda cihaz değişimi fiyatlarıdır. Görüldüğü üzere belirli bir modelin altında cihaz değişimi yaptırmak pek de mantıklı değil. Örneğin 1900 TL’ye iPhone 6 cihaz değişimi çok mantıksız. Cihaz değişiminde zaten swap cihaz veriliyor. (Swap cihaz nedir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.) Bu durumda önerdiğimiz İzmir iPhone teknik servisi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.Sorununuzu anlattıktan ve bilgi aldıktan sonra ne yapacağınıza karar verirsiniz.
 3. Cihazın garantisinin bitmesine 3-5 ay kaldıysa ve Apple yetkili servisi sizden yüksek bir ücret talep ettiyse de özel Apple servislerinde cihazınızı yaptırabilirsiniz.
 4. Garantiniz bittiyse zaten yetkili servislerde tamir ettirmek çok pahalıya malolacaktır. Bu durumda yine İzmir iPhone teknik servisimizi tavsiye ediyoruz.
 5. Yurtdışından aldığınız iPhone, ülkemizde garanti kapsamında olmayabilir. Bu durumda da İzmir iPhone teknik servisimize başvurmanız daha akıllıca olacaktır.
 6. Ekranda çatlak var. Ama bu sizin için sorun değil. Siz çalışmayan hoparlörün tamirini istiyorsunuz. Apple yetkili servisine gittiğinizde, size öncelikle ekranı tamir ettirmelisin der.  700-800 TL’yi vermek istemiyorsanız, sadece sorunlu kısmı özel servislerde tamir ettirebilirsiniz.

Yukarıda sadece birkaç madde yazdık.  Gerçek hayatta yüzlerce farklı durumla karşılaşmaktayız. Sayfanın sonuna eklediğimiz iletişim kutusu ile bize durumunuzu anlatabilirsiniz. Size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

İzmir iPhone teknik servisi sayfamızda neler olacak?

İzmir iphone teknik servisi sayfamızı sorun yaşayan AppleUzmani.net takipçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için hazırladık. Bu sayfada aşağıdaki bilgiler olacak:

 1. İzmir iPhone teknik servisi adres ve iletişim bilgileri
 2. Servisimizi anlatan bir yazı
 3. Verdiğimiz servis hizmetleri
 4. Hizmet fiyatlarımız ve onarım süreleri
 5. Garanti durumu

2021 Güncellemesi: Sitemize kayıtlı olan ve İzmir’de yer alan iPhone teknik servisleri hakkındaki sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.