iTunes ile bilgisayardan iPhone’a nasıl video atılır? (2022 güncel)

7
52259

Arkadaşlar bu yazımızda iPhone’a bilgisayardan iTunes kullanarak nasıl film-video atılır? bu konuyu işleyeceğiz. Konunun sonunda iTunes’den başka programlarla bu işin yapılıp yapılamayacağını anlatacağız. Son güncelleme ile de kablosuz olarak iPhone’a film atmayı anlatacağız.

Apple cihazlarına internetten ücretsiz film veya müzik indirmeyi oldukça zorlaştırmıştır. Bu yüzden Android kullanıcılarının aksine iOS (Apple) kullanıcıları film veya müzik (mp3) indirmek için dolambaçlı yollar kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Sitemizde bu konularla ilgili rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

iPhone’a film nasıl indirilir?

iPhone’a mp3 nasıl indirilir?

iPhone’a youtube’dan video nasıl indirilir?

Gelelim esas konumuz olan iTunes üzerinden iPhone’umuza film yükleme meselesine.. öncelikle belirtelim ki, iPhone için anlattığımız tüm işlemler iPad için de geçerlidir. iPad’inize de film yüklemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Diğer durumların aksine iTunes ile iPhone’a film kopyalamak çok kolay. Aşağıda bunu adım adım anlattık:

Adım 1: Bilgisayarınızdan iTunes programını açın.

Adım 2: iPhone veya iPad cihazınızı bilgisayara Lightning kablosu üzerinden takın.

Adım 3: Bilgisayarınız iPhone veya iPad’inizi algıladıktan sonra soldaki videolar sekmesine tıklayın.

Adım 4: Bilgisayarınızdan iPhone veya iPad’inize yüklemek istediğiniz filmi videolar ekranına sürükleyin.

Adım 5: Altta bulunan eş zamanla butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar. Bu işlemin nasıl yapıldığını video görüntüsü ile de aşağıda gösterdik. Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

 

Sık Sorulan Sorular

  1. iPhone’a indirilen filmlerin uzantısı ne olmalı?

Cevap: Cep telefonlarıyla film indirirken filmin boyutunun küçük olmasına dikkat edilir. Bunun 2 sebebi var. Hem internet kotanızı aşmak istemezsiniz. Hem de telefon ekranı zaten küçük olduğu için genellikle 360p, 480p çözünürlüklü filmler bile net izlenebilir. Bu yüzden indireceğiniz filmin uzantısı da küçük boyutlarda sıkıştırma yapabilen flv, mp4 gibi uzantılardan birisi olabilir. Son yılların gözde uzantısı .mp4 uzantısıdır. Flv’nin görüntü kalitesi çok zayıf kalır. Avi ise boyut olarak fazla yer kaplar.

2. iTunes dışında başka bir programla iPhone’uma film atabilir miyim?

Evet. iTunes alternatifi birçok program var. Bunlardan istediğinizi kullanabilirsiniz. Anytrans, Dr Fone gibi birçok yazılımı bu amaçla kullanabilirsiniz.

3. iPhone’uma kablosuz olarak film atabilir miyim?

AirDrop, Airtransfer gibi uygulamalarla kablosuz olarak iPhone’uza film – video aktarımı yapabilirsiniz.

 

Önceki İçerikiPhone/iPad virüs bulaşır mı? Bulaşırsa ne yapmalı?
Sonraki İçerikMacbook Bluetooth bağlantı sorunları ve çözüm yolları
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

7 YORUMLAR

    • mov’a dönüştür tekrar dene, aslında itunes mp4 kabul ediyor olması lazım ama yine de olmazsa mov dene… sesli kitap içinse video ya da audioları m4v’ye dönüştürmen gerekiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?