iTunes Bilinmeyen Hata 9 Nasıl Düzeltilir?

2
15119

iPhone cihazınızı yükselttiğinizde veya geri yüklemeye çalıştığınızda iTunes’un verdiği Bilinmeyen Hata 9 veya 9006 ile karşılaşmış olabilirsiniz. Hızlı ve etkili bir çözüm için arayış içindeyseniz öncelikle hatanın sebebini tanımlamamız gerekmektedir.itune-bilinmeyen-hata-9-nasil-duzeltilir

iPhone, iPad, iPod Hata 9 Nedir?

Eğer iOS sistemli cihazınız iTunes üzerinden güncelleme yaparken, yükseltirken veya geri yüklerken bağlantısı kesilirse bilinmeyen hata mesajları oluşur. Firmware yüklerken veya iTunes üzerinden müzik satın alırken de bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

Hata 9 veya Hata 9006 için 5 Kolay Çözüm Yolu

Bu hatayı düzeltmek için çeşitli yöntemler mevcut.  Bunları birer birer inceleyelim.

Çözüm 1: iOS 9 güncellemesi sırasında veya geri yükleme tamamlanmadan Hata 9 uyarısını alıyorsanız bu yolla çözüme ulaşmanız muhtemel.

iPhone bağlantısını kesin. iTunes kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra iTunes yeniden çalıştırın ve iPhone’u bilgisayara bağlayın. Başka bir yöntem denemeden önce bir veya iki kez bunu deneyebilirsiniz.

Çözüm 2: iTunes’un en son sürümünün bilgisayarda yüklü olduğundan emin olun.

Mac için; iTunes çalıştırın, üst menü çubuğunda Güncellemeleri Kontrol Et tıklayın. Yönergeleri izleyin.

PC için; iTunes çalıştırın, menü çubuğunda Yardım altında Güncellemeleri Kontrol Et seçin. Eğer bu menüyü göremiyorsanız CTRL + B tuşlarına basın. Güncelleme için yönergeleri takip edin.

Çözüm 3: USB kablosunda arızalı olabilir. Eğer telefonunuzla birlikte gelen kabloyu kullanmıyorsanız, kablonun düzgün çalıştığından emin olmalısınız.itune-bilinmeyen-hata-9-nasil-duzeltilir-2

Orijinal Apple kablosu kullanmayı tercih edin. Kablonun tam oturduğundan emin olun. Bağlantı ucunda kablonun oturmaması için bir problem olup olmadığını kontrol edin. Bilgisayar tarafında başka bir usb port üzerinde kabloyu deneyin.

Çözüm 4: Bilgisayar tarafında bir bağlantı problemi olabilir. Bunun için bilgisayara bağlı başka bir Apple ürünü varsa bağlantısını kesin. Her iki noktada da bağlantının sağlam şekilde yapıldığından emin olun. Üçüncü taraf batarya ve ilaveleri devre dışı bırakın. VMware gibi sanallaştırma programları açıksa kapatın. İlgili usb sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Gerekiyorsa telefonu ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 5: Güvenlik yazılımları da bu bağlantının kesilmesine neden oluyor olabilir. Bilgisayarda virüs vb zararlı yazılımlar olmadığından emin olun. Güvenlik yazılımınız varsa geçici olarak devre dışı bırakın. Tarih ve zaman ayarlarının doğru yapıldığından emin olun.

Bu yöntemler ile basitçe bilinmeyen hataların üstesinden gelmek mümkün olabilmektedir. Başka bir bilgisayarda da aynı problemler yaşanıyorsa iPhone cihazınızda donanımsal bir arıza olması muhtemeldir.

Önceki İçerikYeni iPad Pro reklamı
Sonraki İçerikIOS Cihazlarda Program Kullanmadan Fotoğrafları Gizleme!
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

2 YORUMLAR

  1. Aslında sorun şöyle oldu bundan önce açılmayan iphone u ma güncelleme yaptım yine itunestan girdim geldi telefon apple kimlik girerken dondu kapattım cihazını tekrar açınca yine restore moduna geçti şuan güncelle diyorum 26 hatasını veriyor burda belirttiğiniz gibi napmam gerekiyor 🙁

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?