İtalya Rekabet Kurumu Hem Apple Hem Samsung’a Soruşturma Açtı

0
93

Eski iPhone modellerinin yavaşlatılması iddiası, teknoloji dünyasını sarsan ve akıllı telefon dengelerini değiştiren bir iddia oldu. Çünkü olay sadece iddiada kalması ve Apple durumu kabul edip, uygulamanın gerekçelerini açıklayarak kendisini savundu. Ancak Apple’ın yapmış olduğu açıklamalar hiçbir kullanıcıyı tatmin edemedi. Aslında firmanın kendi açısından haklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Buna rağmen olay hakkında kullanıcılara erken haber verilmemiş olması ve bu durumun yeni iPhone modellerini satmak için yapıldığının düşünülmesi Apple’ın epey bir başının ağrımasına neden oldu. Hatta son olarak firmanın bunun için özel iOS güncellemesi alacağından söz ettik. Şimdi ise konuya İtalya Rekabet Kurumu dahil oldu.

Bakınız: 2017 Yılı Son Çeyrek Bilgisayar Satış Verileri Açıklandı! Apple Ne Durumda?

İtalya Rekabet Kurumu Soruşturması Cezaları Getirebilir

Artan şikayetler, sürekli gündemden düşmeyen bir konu ve mutsuz müşteriler. Tüm bunlar ardı ardına gelince Apple’a ülkelerden soruşturmalar gelmeye başladı. İlk olarak Fransa konu hakkında yeni bir soruşturma açmıştı. Şimdi ise İtalya Rekabet Kurumu tarafından yeni bir soruşturma açtığını duyurdu.

İtalya Rekabet Kurumu

Kullanıcıların yeni iPhone modellerine yönlendirilmesi için eski iPhone modellerinin kasıtlı olarak yavaşlatıldığı yönünde iddiaları araştırmak için açılan soruşturmayla beraber İtalya Rekabet Kurumu okları Apple’a çevirdi. Apple’ın konudan suçlu çıkması sonrasında ise markanın çok ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalacağından söz ediliyor. İtalya Rekabet Kurumu konu hakkında bilgi ve belgeleri çoktan Apple’dan talep etmiş durumda.

Samsung’a Soruşturma Şoku

Şimdiye kadar Apple’ın iddialarını konuştuk ancak aynı soruşturma Samsung modelleri içinde açıldı. İtalya Rekabet Kurumu kullanıcılardan bu konuda da şikayetler geldiği gerekçesi ile Samsung içinde bir soruşturma başlattı. Benzeri bir skandal Samsung içinde geçerli olabilir.

İLGİLİ HABER:  Samsung, Apple’a Ne Kadar Ekran Üretecek?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?