iPhone’unuzun Depolama Kapasitesini Basit Bir Hamle ile Arttırın

3
5410

iPhone’ların en büyük sorunu şüphesiz depolama kapasitesi. Kullanım kaynaklı zamanla düşen depolama kapasitesi bir süre sonra her şeyi engeller bir boyuta geliyor ve hal böyle olunca kullanıcı şikayetleri artıyor. Ülkemizde her iki iPhone’dan birisinin 16 GB depolama kapasitesine sahip olduğunu düşündüğümüzde bu durumdan şikayetçi olan kullanıcı sayısının ne kadar fazla olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur ki eminim siz de bu konuda sorun yaşıyorsunuzdur.

Video, müzik, fotoğrafların ve diğer belgelerin iPhone’un depolama kapasitesinde yeri aşikar. Şüphesiz GB’larca alanı kullanıyorlar ancak iPhone’ların depolama kapasitesinde hesaba katılmayan bir şey daha söz konusu; Safari’nin önbelleği. Çoğu kimsenin aklına gelmeyen bu önbellek, Safari ile internet sitelerinde gezerken internet etkinliğinizin geçici bir kaydının tutulduğu yerdir. Eğer ki günlük yüzlerce internet sayfasında geziniyorsanız önbelleğiniz MB’larca hatta GB’larca depolama alanını işgal edebilecek boyutlarda olabilir.

Reddit’te bir kullanıcının paylaştığı deneyimine göre, Safari önbelleğini temizlemesi ile GB’larca depolama alanını boşaltmayı başarmış ve bu durum karşısında çok şaşırmış. Bir de bunu destekleyen onlarca kullanıcı yorumunu görmemiz üzerine bizde kendi iPhone’umuzda denedik ve sonuç gerçekten mükemmel. Yaklaşık 500 MB’a yakın depolama alanını boşa çıkartmış olduk.

Siz de Safari önbelleğini temizlemek isterseniz; Ayarlar > Safari > Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil ile Safari önbelleğini boşaltabilirsiniz.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?