iPhone’unuzun alarmı sürekli çalıyorsa ne yapmalısınız?

0
666

iPhone’unuzun alarmını kurdunuz ancak bir türlü tamamen kapatamadınız. Her gün alarm çalmaya devam ediyor. Bu durumda ne yapmalısınız? Bu yazımızda “kapatılamayan iPhone alarmı nasıl kapatılır? Sürekli çalan alarm nasıl durdurulur? ” gibi soruların yanıtını vereceğiz.

iPhone alarmını kapatamıyorum. Ne yapabilirim?

iPhone barındırdığı IOS işletim sistemiyle birlikte çeşitli özelliklere sahip bir cihaz. Bu özelliklerin bazıları da alarm ile ilgili. iPhone’unuzun alarmını bir kez kurduğunuzda belirli aralıklarla çalmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik bazen istenmeyen sonuçlara da neden olabilir.

Eğer iPhone’unuzun alarmı bir türlü kapatılamıyorsa, belirli aralıklarla tekrar tekrar çalıyorsa sorun muhtemelen çok basit bir kaç işlemle düzeltilebilir. Bu sorunla karşılaşırsanız endişe etmenize gerek yok. Aşağıdaki yöntemlerden birisi sizin işinize yarayacaktır.

Yöntem 1: Alarm tekrar eden alarm mı bakın.

Bazen bir alarmı tek bir sefer kurmak yerine tekrar eden alarm olarak ayarlamış olabilirsiniz. Eğer tekrar eden alarm olarak ayarladıysanız tek yapmanız gereken bunu düzeltmek.

Bu sorunu kontrol etmek için Saat uygulamasını açın. Alt kısımdan Alarm’a dokunun. Sol sütten Düzenle yazısına dokunun. Sorun yaşadığınız saati gösteren alarma dokunun. Yinele yazan yerde Asla yazmalıdır. Böyle değilse Her gün tekrar edecek şekilde ayarlandıysa bunu kapatın.

Sorun çözülmediyse diğer aşamalara geçin.

Yöntem 2: iPhone Alarmlarınızı Silin ve Yeniden Oluşturun

Bu yöntem ilk yönteme göre biraz daha kestirme bir yöntem. Forum sitelerinde bazı iPhone kullanıcıları, tüm alarmlarını silip tekrar yapmalarının sorunu çözdüğünü bildirdi. Bunun neden yardımcı olabileceğini bilmiyoruz ancak iPhone alarmlarınızı düzeltmenin kolay bir yolu olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm alarmlarınızı silmek için Saat uygulamasına gidin, Alarmlar sekmesini açın. Yeniden oluşturmak istediğiniz alarmları not edin. Ardından sol üst köşedeki Düzenle’ye dokunun ve her bir alarmın yanındaki kırmızı simgeye dokunarak tüm alarmları silin.

Bu yapıldıktan sonra, sağ üst köşedeki düğmeyi kullanarak yeni bir alarm oluşturabilirsiniz. Bu alarmı her sabah kullanmayı planlıyorsanız, tekrar edecek şekilde ayarladığınızdan emin olun.

Yöntem 3: iOS Sürümünüzü Güncelleyin.

Kurduğunuz bir uygulama veya yeni güncellenen bir uygulama yazılımsal sorunlara neden olabilir. İlk 2 yöntem sizin için işe yaramadıysa biraz daha ciddi yöntemlere başvurmanın zamanı geldi. iPhone’unuzu güncelleyin. Böylece birçok yazılımsal sorununuz çözülecektir.

Özellikle iPhone’unuzda yatma zamanı özelliği etkinse bu yöntem işinize yarayabilir. Çünkü Apple son güncellemelerinde yatma saati özelliği ile alarmın çakıştığı bazı sorunları çözdü.

Yöntem 4. Uyku Ayarlarınızı Kapatın

Uyku zamanı özelliğini kullanıyorsanız bu da alarm özelliğinde soruna neden olabilir. Denemek için uyku ayarlarınızı kapatabilirsiniz.

Uyku özelliklerini kapatmak için Sağlık uygulamasını açın, Gözat’a gidin ve Uyku’ya dokunun. Ardından Tam Program ve Seçenekler’e dokunun. Bu, Sağlık uygulamasında Uyku ayarlarını açacaktır. Ardından uyku programınızı kapatmak için en üstteki Uyku Zamanlamasına dokunun.

Yöntem 5:  Tüm Ayarları Sıfırlayın

Önceki tüm yöntemler başarısız olursa, bu, belirli bir ayarın alarmınıza müdahale ettiği anlamına gelebilir. Bunun için en iyi çözüm, tüm ayarlarınızı sıfırlamaktır.

Bunu yapmak için Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin.

Bu, verilerinizin hiçbirini silmeden tüm ayarlarınızı varsayılan seçeneklere sıfırlar. Hala sorun devam ediyorsa son çare, tüm içeriğinizi ve ayarlarınızı fabrika varsayılanlarına silmek olacaktır. Her şey başarısız olursa, bu hemen hemen her durumda işe yarar. Ancak, bunu yapmak telefonunuzdaki tüm verilerinizi siler, bu nedenle önce bir yedekleme yaptığınızdan emin olun.

Tüm içeriği silmek için Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e gidin.

 

Yöntem 6: Üçüncü Taraf Alarm Uygulaması Kullanın

iPhone alarmınızın neden çalmadığını bulamıyorsanız, bunun yerine üçüncü taraf bir uygulamaya geçmeyi deneyin. Bu uygulamaların çoğu iPhone alarmından farklı çalışır, bu nedenle çalışma şansı daha yüksektir.

Piyasada birçok harika üçüncü taraf alarmı var, bu yüzden sizin için doğru olanı bulmanız yeterli.

 

Alarm sesini duyamıyorum. Ne yapabilirim?

Bluetooth Ayarlarını Devre Dışı Bırakın ve Tüm Aksesuarları Çıkarın

Bluetooth kulaklık veya başka bir Bluetooth cihazı kullanıyorsanız, alarmınızı duymanızı engelliyor olabilirler.

Bluetooth kulaklıklar, bağlıysa, alarmı telefonunuzun hoparlörlerinden değil kulaklıklardan çalar. Bu, kulaklıklarınızı takmıyorsanız alarmı duymayacağınız anlamına gelir.

Diğer Bluetooth hoparlörler ve hatta arabanız da alarmınızı duymanızı engelleyebilir. Bu, iPhone’unuzun otomatik olarak bağlandığı bir Bluetooth hoparlörü açabilecek kişilerle yaşıyorsanız da sorun olabilir.

Bu sorunu engellemek için yatmadan önce iPhone’unuzu Uçak Moduna alabilirsiniz.

iPhone alarmında sorun var. (Çözüldü)

Muhtemelen yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birisi iPhone’unuzun alarmı ile ilgili yaşadığınız sorunları çözmüştür. Sorununuz hala devam ediyorsa yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Önceki İçerikMac ile Parola Korumalı Pdf Dosyalarından Parola Nasıl Kaldırılır?
Sonraki İçerikAndroid telefon üzerinden iCloud’a nasıl ulaşılır?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?