iPhone’un Amoled Ekranını Samsung Üretecek

1
144

Apple’ın iPhone modellerindeki parçaları başka firmalardan tedarik ettiğini zaten biliyorduk. Hatta dün yayınladığımız bir haberimizde iPhone 6S modelinin parçalarının hangi şirketlerden satın alındığına dair uzun bir liste yapmıştık, buraya tıklayarak o haberimize göz gezdirebilirsiniz.

Bir süredir Apple’ın Amoled ekranlı iPhone modelleri tasarlayacağına dair sızıntılar geliyordu. Bu sızıntılar arasında en net bilgiyi veren ise The Korea Herald adlı internet sitesi oldu. Sitede yayınlanan rapora göre Apple artık LCD ekranlardan vazgeçecek ve bunun yerine iPhone’da Amoled ekran kullanmaya başlayacak.

Apple’ın kullanacağı Amoled ekranları ise Samsung‘un üreteceği konusunda iddialar bulunuyordu. Samsung, kendi telefonları için ürettiği Amoled ekranlarının haricinde bir de diğer firmalar için ekran üretiyor. İddailara göre, Samsung Apple’ın iPhone modellerinde kullanması için 100 milyon adet Amoled ekran üretecek.

Aynı raporda, Apple’ın Samsung ile 2.59 milyarlık bir anlaşma yaptığı da belirtiliyor. Ancak bu amoled ekranlar Apple’ın bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modeline yetişmeyecek gibi görünüyor. Bunun yerine, bir sonra ki sene tanıtılacak olan iPhone 7S modelinde kullanılacak.

Böylece 2017 yılı itibariyle Apple’da Amoled ekran teknolojisini Samsung sayesinde kullanmaya başlayacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone Amoled Ekran Teknolojisine Geçiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?