iPhone’u sürekli düşük güç modunda nasıl çalıştırırsınız?

0
63

Düşük güç modu, iPhone pilinin bitmeye yakın olduğu zamanlarda otomatik olarak etkinleşir. Düşük güç modu Apple’ın iPhone’lar için geliştirdiği güzel bir özellik. İsterseniz düşük güç modunu manuel olarak da etkinleştirebilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’unuzu sürekli düşük güç modunda çalıştırmayı anlatacağız.

iPhone düşük güç modu nasıl etkinleştirilir?

Otomatik olarak zaten etkinleşebilen düşük güç modu manuel olarak da etkinleştirilebilir. Bunun için;

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Pil ayarlarına dokunun.
 3. DÜşük güç modunu etkinleştir kısmını açık hale getirin.

Bu şekliyle artık pil seviyenizin ne olduğuna bağlı kalmaksızın düşük güç modu etkinleşmiş olacaktır. Bu ayar özellikle uzun zaman şarj olanaklarından yoksun kalacağınız zamanlarda çok kullanışlı olacaktır. Tekrar normal moda geçmek için aynı ayarlama kısmından düşük güç modunu iptal etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone’un kontrol merkezinden düşük güç modunu etkinleştirme

Düşük güç modunu etkinleştirmek için iPhone’unuzun kontrol merkezini de kullanabilirsiniz. Bu yöntem daha kullanışlıdır. Ayarlar menüsüyle uğraşmadan hızlı bir şekilde iPhone’unuzu düşük güç moduna alabilirsiniz.

iPhone’u sürekli olarak düşük güç modunda kullanmak

Aslında düşük güç modu sürekli kullanım için tasarlanmamıştır. Ancak yine de isterseniz sürekli olarak iPhone’unuzu düşük modda kullanabilirsiniz. Bunun için kestirmeler uygulamasını kullanacaksınız.

 1. Kestirmeler uygulamasını açın.
 2. Yeni kestirme eklemek için + ikonuna tıklayın.
 3. Kestirmeye isim verin.
 4. İşlem ekle yazısına dokunun.
 5. Tüm işlemlere dokunun.
 6. Listeden “Düşük güç modunu ayarla” seçeneğine dokunun.
 7. Eğer yazısına dokunun. Giriş kısmına “Şu anki tarih” Koşul kısmına ise “bugün” e dokunun.
 8. Diğer seçenekleri silin.

İşlem bu kadar.

 

iPhone Düşük güç modu ne demektir?

Düşük güç modu adından da anlaşılabileceği gibi iphone’un daha az enerji harcadığı bir moddur. Bu modda pil bitiren ama pek de işe yaramayan, görsel efektler, animasyonlar gibi şeyler olmayacak. Ayrıca aşağıdaki etkileri de göreceksiniz:

1. Hız azalacaktır.

iPhone’unuzun CPU ve GPU hızları %40’a kadar düşecektir. Bazı cihazlarda olan Pro Motion özelliği kapanacaktır. 5G özelliği çalışmayacaktır.

2. Görsel efektler ve animasyonlar azaltılır

Bu durum sadece iOS’u etkilemez. Ayrıca bazı oyunların görsel performanslarında da kalite azalması görürsünüz.

3. Arka planda yenileme kapanır

Uygulamalardan gelen bildirimler, mail hesaplarınızın anında bildirimi, sosyal medya akticiteleri gibi şeyle düşük güç modunda çalışmaz. Değişimleri görmek için uygulamaları açmanız gerekir.

Bu yazımızda iPhone’unuzu sürekli düşük güç modunda nasıl çalıştırırsınız? sorusuna yanıt vermek istedik. Düşük modda çalışmanın mobil cihazınıza getireceği yan etkilerden bahsettik. Bundan sonrasını size bırakıyoruz.

Önceki İçerikHangi iPhone modelleri iOS 16 güncellemesini destekleyecek?
Sonraki İçerikApple M2 Pro işlemcisi 2022 sonunda 3nm ile gelebilir
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?