iPhone’u Kullanılmaz Hale Getiren O Hata Güncelleme ile Kapatılacak

0
524

Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının fark etmesi sonucu ortaya çıkan büyük bir açık, iPhone’un bir daha kullanılamaz hale gelmesine sebep oluyordu. iPhone’un tarihini 1 Ocak 1970 yaptığınız zaman cihazı kapatıp açıktan sonra Apple logosunda takılı kalıyor ve bir daha açılmıyordu.

Apple Sorunu Kabul Etti

Apple destek sayfası üzerinde bu soruya çok yoğun bir şekilde maruz bırakılınca sorunu kabul etti. Sorunun çözümü için ise bir güncelleme üzerinde çalıştıklarına dair bilgi verildi.

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS için 9.2.2 güncellemesi ile beraber iPhone’un kullanılmaz hale gelmesine sebep olan bu sorunu düzelteceği düşünülüyor.

Ayrıca bu hata halen daha devam ederken bazı kullanıcılar Apple Store’larda bulunan cihazların tarihlerini 1 Ocak 1970 yaptıklarını ve bu sorunun da Apple çalışanlarının başına büyük bir sorun açtığı da öğrenildi.

iPhone’daki Bilgileri Kurtarılabiliyor

Tarihi 1 Ocak 1970’e alınmış cihazın içerisindeki bilgiler ise Apple Store’larda kurtarılabiliyor. Ancak bu sorunun şuanlık bir çözümü olmadığı için iPhone’u yenisiyle değiştirerek sorunu çözüyorlar.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?