iPhone’ların Pil Ömrü Bu Sayede 4 Katına Çıkıyor !

0
1742

iPhone’ların pil süreleri Apple hayranlarını bir türlü tatmin edemiyor. Apple her ne kadar iyileştirmeler yapsa bile iPhone’ların pil süresi ortalama olarak 1 gün idare edebiliyor. Yani her gün şarj etmezseniz ertesi gün telefonunuzun günün yarısında kapanması çok muhtemel.

Apple kullanıcıları ise bu şarj sorununa çözüm üretmek için sürekli farklı yollara başvuruyorlar. En son Apple tarafından geliştirilmiş olan şarjlı kılıflar satışa sunuldu ancak bu kılıfların da iPhone’a çirkin bir görünüm kattığı konuşulmuştu.

iPhone 6S’in Pil Süresini 4 Katına Çıkardılar !

İndiegogo adlı internet sitesi iPhone 6S için “Fat Battery” dedikleri farklı bir çözüm getirdiler. Bu çözüm yöntemi diğerleri gibi iPhone’a dışarıdan bir takviye şeklinde değil, direkt olarak içeriden sağlanıyor. iPhone 6S’in sahip olduğu kasası sökülüyor ve bunun yerine daha büyük bir kasa monte ediliyor. Aynı zamanda iPhone’un bataryası da daha güçlü ve boyut olarak da daha büyük bir batarya ile değiştiriliyor. Bu yöntem sayesinde iPhone 6S’in şarj süresi tam olarak 4 katına çıkarılabiliyor.

Apple Fat Battery

Ancak bu çözümün iPhone’un orjinalliğini bozduğu kesin. Bu yöntemi Apple Uzmanı olarak tavsiye etmiyoruz ancak bazı kullanıcıların bu yöntemi uygulamak isteyeceği de kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?