iPhone’dan Samsung Galaxy Note 8’e Müzik Aktarma Nasıl Yapılır?

0
458

Bu yazımızda iPhone’daki iTunes müziklerini, şu ana kadar piyasaya çıkan en iyi Android telefon olan Samsung Galaxy Note 8’e nasıl aktaracağınızı göstereceğiz. iPhone’dan Android’e her şeyi aktarmanın birkaç farklı yolu vardır. Bu nedenle Apple müzik koleksiyonunuzu arkanızda bırakmanıza gerek yok.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in, büyük bir ekranın yanı sıra çift kameradan, yeni iPhone modellerinden olmayan 3,5 mm kulaklık girişine kadar sunabileceği çok şey var. Sonuç olarak, bazı iPhone kullanıcıları iPhone’dan Android’e geçiş yapıyor.

iPhone’dan Android’e müzik aktarmanın farklı yöntemlerinden bazılarını ayrıntılı olarak göstereceğiz.

Samsung Galaxy Note 8

iTunes Müzik Galaxy Note 8’e Nasıl Aktarılır?

Samsung’un SmartSwitch‘i hızlı, kullanımı kolay ve etkilidir. Müziklerde dahil olmak üzere telefonunuzun tamamı aktarılır. Bununla başlayıp, daha sonra sonra daha kolay çözümleri paylaşacağız.

SmartSwitch ile Aktarma

Samsung’un aracı Galaxy Note 8’e önceden kurulmuş olarak geliyor ve PC ve Mac için de bir program var. Samsung SmartSwitch’i bilgisayarınıza indirin veya her şeyi telefondan telefona aktarmak için bir USB kablosu kullanın.

iPhone Lightning kablosunu iPhone’a, USB ucunu Note 8’in kutusundan çıkan Samsung dongle’ına bağlayın. Aşağıdaki görüntü Galaxy S7 Edge’den gelmektedir, ancak yeni Galaxy Note 8’de de aynı şekilde çalışmaktadır. Yalnızca adaptör USB-C’dir.

iPhone'dan Samsung'a veri aktarma

Ekranda görüntülenen talimatları izleyin. Tüm telefonunuz ve iTunes arşiviniz yaklaşık 30 dakikada aktarılacaktır. Aktarma işlemi, sahip olduğunuz müziklerin boyutuna bağlı olarak birkaç dakika erken ya da geç bitebilir. Testimizde, yaklaşık 7000 şarkının aktarımı 45 dakika sürdü.

Sürükle ve Bırak Yöntemiyle Aktarma

Birçok kullanıcı için, Galaxy Note 8’e ya da herhangi bir aygıta iTunes müzik aktarmanın en kolay yolu işlemi manuel yapmaktır. Galaxy Note 8’i bilgisayarınıza veya hatta bir microSD karta takın, ardından tüm şarkıları, albümleri veya koleksiyonları yeni bir klasöre sürükleyin.

Ürünle birlikte verilen USB’den USB-C’ye dönüştürme kablosunu kullanarak telefonunuzu bağlayın ve başlayın.

iTunes Konumları

  • Windows XP – C: \ Belgeler ve Ayarlar \ (kullanıcı adı) \ Belgelerim \ Müziğim \ iTunes
  • Windows 7, Windows Vista ve Windows 8 – C: \ kullanıcılar \ (kullanıcı adı) \ Müziğim \ iTunes
  • Mac OS X – / kullanıcılar / kullanıcı adı / Müzik / iTunes

iTunes müzik klasörünüzü bulduktan sonra onu açıp masaüstüne kopyalayın. Şimdi Note 8’i USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın veya bir SD kartı takın. Telefonunuzdaki bildirim çubuğunu aşağı çekmeniz ve Medya Aktarma Protokolünü (MTP) açmak için USB Seçenekleri’nden birini seçmeniz gerekebilir. Bu, telefonun ve PC’nin birbirleriyle eşleşmesini sağlar.

Mac kullanıyorsanız, Android File Transfer programını indirin, yükleyin ve daha sonra telefonunuzu USB Kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Aşağıdaki görseldeki gibi bir şey göreceksiniz. Müzik klasörünü bulun ya da yoksa oluşturun. Aşağıdaki resimde eski bir Galaxy’de müzik aktarımı yapıldı ancak aynı adımlar geçerli.

Mac'ten Android'e müzik aktarma

Şimdi, masaüstünüzde bıraktığınız iTunes Müzik klasörünü tıklayın ve yukarıdaki “Android Dosya Aktarımı” penceresindeki “Müzik” klasörüne veya herhangi bir klasöre sürükleyin ve bırakın. Bu, her şeyi Galaxy Note 8’e kopyalar.

Hızlı bir ipucu: Galaxy Note 8’deki dahili 64GB depolama alanı çoğu microSD karttan daha hızlıdır. Eğer aceleniz varsa müzikleri doğrudan telefona sürükleyin. Yeterli yer yoksa, bir microSD kart kullanın. Aktarım tamamlandıktan sonra, telefonunuzu çıkarın ve Android için birçok müzik çalar uygulamasından biriyle müziğin keyfini çıkarın.

iTunes’dan Android’e Transfer Aracı ile Aktarma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, müziğinizi aktarmak için birkaç farklı araç bulunmaktadır. Dosyaları ve klasörleri araştırmak istemeyenler, iTunes’dan Android’e Transfer aracını kullanabilir.Bu, Windows veya Mac’ten indirebileceğiniz, her şeyi kolaylıkla aktarabilen ücretsiz bir araçtır. Sadece birkaç tıklamayla sizin için her şeyi taşıyacaktır.

iTunes'dan Android'e muzik aktarma

  1. iTunes’dan Android’e Aktarma aracını Pc’nize veya Mac’inize yükleyin ve programı açın. Program, iTunes’u da aynı anda açacaktır.
  2. Şimdi, Galaxy Note 8’i bilgisayara bağlayın. Seçebileceğiniz iki seçenek vardır: “iTunes’u Android’e Senkronize Et” ve “iTunes Kitaplığını Temizle”.
  3. iTunes’u yeni bir Galaxy ile senkronize etmek için “iTunes’u Android’e Senkronize Et”i tıklayın.
  4. Ardından “Tüm kütüphane” veya “Şarkı listelerini seçin”e tıklayın. Seçim işlemini müzik, film ve diğer dosya türleri için yapabilirsiniz. Neyi taşımak istediğinizi seçin ve işlemin tamamlanmasını izleyin.

iTunes Android aktarma

Yukarıda gördüğünüz gibi, kullanıcı arayüzünün kullanmak çok basittir.

iTunes’u Google Play Müzik’e Aktarma

Son yöntemimiz Google Play Müzik Yöneticisi. WiFi üzerinden her şeyi hızıcla aktarın veya iTunes’u müzikleri Google buluta yükleyin. Google Play Müzik, bulutta en fazla 50.000 şarkıyı tamamen ücretsiz olarak saklamanıza izin verir.

Bilgisayardaki bir web tarayıcısından Google Play Müzik’e gidin. Sol üstteki alt alta üç çizgiye dokunun ve aşağı kaydırarak “müzik yükleme”yi bulun. Burada ihtiyacınız olan Müzik Yönetici’si aracını indirmeniz istenir.

Gmail hesabınızda oturum açın, Müzik Yöneticisi’ni yükleyin ve ekrandaki talimatları izleyin. Google’ın aracı bilgisayarınızı tarar ve tüm iTunes müziklerini bulur ve ardından tüm koleksiyonunuzu anında aktarır. Yükleme ayarlarınızı kontrol etmek için Ayarlar > Tercihler bölümüne gidin.

Uyarı: Bu hizmetler arasındaki farkı anlamak önemlidir. Google Play Müzik şarkılarınızı bulutta saklar. Bu, iTunes koleksiyonunuzu dinlemek için bir WiFi bağlantısına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?