iPhone’dan Galaxy Modellerine Geçmek Artık Daha Kolay

0
98

Dünyanın en çok satan akıllı telefon markaları arasında ilk iki sırada Apple ve Samsung yer alıyor. Her iki markanın da zaman zaman birbirlerine üstünlük sağladığı seriler olsa da genel olarak yarış dengelerinin sürekli olarak değiştiğini de söylemek gerekiyor. Sadece donanımsal teknolojiler değil yazılım konusunda da iki firma arasında sıkı bir yarış söz konusu.

Bildiğiniz gibi iOS işletim sistemlerini kullanan iPhone ile Android işletim sistemini kullanan Samsung modelleri arasında da bir yarış söz konusu. Yazılım alanında da devam eden yarışta firmalar öne geçebilmek adına ise sürekli yeni adımlar atıyor. Samsung’un bu alanda en büyük kozlarından birisi ise Smart Switch. Şimdilerde yeni güncellemede alan Smart Switch iPhone kullanıcılarının çok kolay bir şekilde Samsung akıllı telefonlara geçmesini sağlıyor.

Smart Switch Güncellendi

Apple’ın iOS için sunduğu kolay geçiş uygulaması “Mote To iOS” sistemine oldukça benzer bir sistemi olan Smart Switch, tüm iPhone verilerinin kolayca Samsung akıllı telefonlarına geçirilmesini sağlıyor. Yayınlanan son güncellemede bu konuda oldukça başarılı sonuçlar sunuyor. Yayınlanan son güncellemeyle beraber artık geçiş işlemi de çok daha kolay hale getirildi. Kullanıcıların tek yapması gereken uygulamayı kullanarak verilerini Android işletim sistemine taşımak olacaktır.

Smart Switch

Yeni güncelleme sonrasında taşıma işlemi oldukça kolaylaştırılırken bunun dışında artık her platform için destek de geldi. Sadece iOS değil kullanıcılara Windows Phone, Blackberry OS ve Android serilerinden de geçiş imkanı sunulmaya başlandı. Ayrıca uzun süredir tartışılan güvenlik sorunu da ortadan kaldırılmış durumda.

Yeni güncelleme sonrasında Smart Switch ile veri taşımanın çok daha güvenli hale getirildiği belirtiliyor. Apple ile Samsung arasındaki yarışı ne kadar etkiler bilinmez ama Smart Switch, iPhone kullanıcılarının Galaxy serilerini tercih etmeleri adına önemli kriterlerden biri olacak gibi duruyor. Ayrıca güncellemelerinde devam edeceğini belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?