iPhone’da Sık Görülen Sorunlar ve Çözüm Yolları

0
363

iPhone’umuzu ne kadar dikkatli kullansak da, bazen küçük ya da büyük aksilikler yaşayabiliyoruz ve telefonumuz zarar görebiliyor. Yaptığımız ilk şeyse paniğe kapılmak ve onarım maliyetini düşünmek oluyor. Bununla birlikte, iPhone’daki bazı küçük arıza ya da zarar görmüş parçalar çok fazla teknik bilgi gerektirmeden onarılabilir. Hem de evde bulunan malzemelerle! Makalemizde, zarar görmüş iPhone’u evde bulunan malzemelerle tamir etmenin yollarına yer verdik.

iPhone Home tuşu sert, yapışkan ya da düzgün çalışmıyorsa

iPhone Home tuşu en sık arızalanan parça olma unvanını elinde bulunduruyor. Home tuşu arızaları arasında sertleşme, yapışkan hale gelme ya da düzgün çalışmama genellikle en sık rastlananlar arasında yer alıyor. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey, biraz alkole batırılmış bir kulak çöpüyle Home tuşunun çevresini temizlemektir. Aşağıdaki videoda bu basit işlemin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

iPhone yavaş şarj oluyor

iPhone 8’in hızlı şarj özelliğine sahip olacağını bilsek de, önceki modeller de düşündüğünüz kadar yavaş şarj etmiyor. Cihazın yavaş şarj olmasına neden olan şey, genellikle Lightning konnektörünün kenarlarına yapışan toz ve zerrecikler oluyor. Bir kürdan gibi metalik olmayan ince bir nesne kullanarak Lightning konnektörünün kenarlarını temizleyebilir ve şarj işlemini hızlandırabilirsiniz.

iPhone hoparlörden az ses geliyor

iPhone’la telefon görüşmesi yaparken karşı tarafı duymakta zorlanıyorsanız, cihazınızın ahizesini temizlemenizin zamanı gelmiştir. Hoparlörü temizlemek için kalem silgisinden daha etkili bir şey yoktur.

iPhone suya düştü veya ıslandı

Akıllı telefon sahiplerinin başlıca korkularından bir diğeri de, sıvı teması ya da daha kötüsü telefonun suya düşmesidir. Telefondaki girişleri suya dirençli ve su geçirmez yapan uygun fiyatlı aksesuarlar olsa da, bunları kullanmak için artık çok geç kalınmışsa yapabileceğiniz iki şey vardır: dua etmek ve pirinci unutmak! Çünkü satın aldığımız bazı ürünlerin içinden çıkan, küçük kağıt poşetlerde yer alan Silika, suyla temas eden iPhone’u tam anlamıyla kurutmak için mükemmel bir malzemedir.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 ile Fener Parlaklığı Ayarlama

Silika

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Aleti Bozuldu Nasıl Tamir Edilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?