iPhone’da Safari indirilenler (Download) klasörü nasıl değiştirilir?

0
3234

iPhone’da Safari uygulamasında indirilenler klasörünün konumunu nasıl değiştireceğinizi bu yazımızda anlatacağız. Siz de iPhone ‘da dosyaların indirildiği konumu değiştirmek istiyorsanız doğru yazıdasınız. Fabrika ayarlarında dosyalar iCloud Drive sürücüsüne indirilir. Ama siz isterseniz bu yazımızda yazdıklarımızı uygulayarak dosyaların iPhone’unuza inmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone Safari İndirilenler Klasörü nerede?

iPhone’unuza indirdiğiniz dosyaların nereye indiğini bulamıyor musunuz?  Normalde Safari tarayısında indirilen dosyalar iCloud sürücüsündeki Downloads klasörüne kaydedilir. Bu dosyalara da Dosyalar uygulamasını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bazı sebeplerden dolayı kullanıcılar indirilen dosyaların konumunu değiştirmek isteyebilir. Bu mümkündür. Safari uygulaması üzerinden indirdiğiniz dosyaların yerlerini değiştirebilirsiniz. Nereye ineceğine karar verebilirsiniz.

 

Safari’nin ayarlarından indirilen dosyaların nereye ineceğini değiştirebilirsiniz. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bu işlemi birlikte yapalım:

iPhone’da Safari İndirilenler Klasörünün Konumunu Değiştirme

Aşağıdaki basit adımları takip ederek dosyalarınızın indirildiği yeri değiştirebilirsiniz. Ben bunu konu gereğince Safari üzerinde göstereceğim. Ancak siz Chrome veya başka bir tarayıcı kullanıyorsanız da benzer adımlarla indirilen dosyalar klasörünü değiştirebilirsiniz.

Adım 1: iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasına dokunun.

Adım 2: Ekranı aşağı kaydırın ve Safari uygulaması üzerine dokunun.

Adım 3: Gelen ekranda Genel sekmesine dokunun.

Adım 4: İndirilenler sekmesini seçin.

Adım 5: iPhone’umda yazısını seçin.

Adım 6: Diğer yazısına dokunun.

Adım 7: Açılan klasörlerden istediğinizi indirime klasörü olarak seçin. İsterseniz üstteki mavi klasör simgesine tıklayarak yeni bir klasör oluşturabilirsiniz. İsterseniz aynı sayfadaki diğer ayardan indirdiğiniz dosyaların 1 gün sonra otomatik silinmesini de sağlayabilirsiniz.

İşlem bu kadar. Umarım yapabilmişsinizdir. Sorun çıkarsa yorum kısmından yazınız.

Önceki İçerikiPhone 11 kablosuz bağlantı (Wi-fi ) kopma sorunu nasıl çözülür?
Sonraki İçerikiOS 15 Tüm Özellikleri ve Yenilikleri
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?