iPhone’da PUBG Oynarken Ekran Parlaklığı Düşüyor – Nasıl Çözerim?

2
7012

iPhone’da PUBG oynarken ekran parlaklığı düşüyor sorunu, çok fazla kişinin karşılaştığı bir sorun olmasına rağmen bu sorunu tam olarak tanımlayan ve kullanıcıların neler yapabileceğini gösteren çok fazla bir içerik yok.

Siz de bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen aynı sıkıntı ile karşılaşmışsınızdır ve sıkıntıyı nasıl çözeceğinize ilişkin cevaplar arıyorsunuzdur. 🙂 Böyle bir içerik hazırlamamızdaki asıl amaç neden böyle bir şey yaşandığını anlatmak ve bir çözümü varsa bunu aktarmak.

Bakın: iPhone’da PUBG Mobile İndirme ve Oynama! Tam Rehber

PUBG Oynarken Ekran Parlaklığı Düşüyor Ama Neden?

Baştan beri bu sıkıntının bir sorun olduğunu söyledim ama aslında tam anlamıyla bir sorun değil. Şimdi açıkladığım zaman siz de bunun bir sorun olmadığını, aslında bir önlem olduğunu anlayacaksınız.

Bir oyun açtığınızda ve uzun süre oyun oynadığınızda, uzun süreli video izlediğinizde, telefonu sürekli kullandığınız durumlarda ekran parlaklığı bir anda düşürülebilir. Diğer birçok markada olduğu gibi iPhone akıllı telefonlarında da bu sistem önlem için vardır.

iPhone'da PUBG oynarken ekran parlaklığı düşüyor

Uzun süreli kullanımlar aşırı ısınmaya neden olduğundan, ekran parlaklığı düşürülür ve ısınmaya karşı önlem alınır. Böylece ekranda oluşabilecek olan hasarların önüne geçilir. Yani aslında bu bir sorun değil, ekranın aşırı ısınması durumunda alınan bir önlem. Peki, bunun PUBG ile alakası ne?

PUBG yüksek grafik özelliklerine sahip olan bir oyun. Bu telefonunuzun daha fazla performans göstermesine haliyle de daha fazla ısınmasına neden olur. Bu nedenle daha çok PUBG oynarken ekran parlaklığının düşmesi durumuyla karşılaşırsınız.

Bunu Nasıl Çözerim?

Bazı destek forumlarında böyle bir şey yaşadığınız zaman, otomatik ekran parlaklık ayarını kapatmanız ve True Tone özelliğini devre dışı bırakmanız öneriliyor. Bunları deneyebilirsiniz ama bunlar sıkıntınızı çözmeyecek.

iPhone'da PUBG oynarken ekran parlaklığı düşüyor

Otomatik parlaklık ayarının ya da True Tone özelliğinin, ısınmaya karşı alınan önlemlerle bir alakası yok.

Diyelim oyun oynuyorsunuz ve böyle bir durumla karşılaştınız. Yapmanız gereken oyunu bırakmak ve telefonu dinlendirmek. Telefonun ısısı düştüğü zaman, parlaklık tekrar yükselecektir. Söylediğimiz gibi bu bir önlem sistemi. Hemen hemen tüm iPhone modellerinde de kullanılan bir önlem sistemi.

Siz de PUBG oynarken ekran parlaklığı düşmesi durumuyla karşılaştınız mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikGmail için Split View Güncellemesi Yayınlandı
Sonraki İçerikDüz Kenarlı iPhone 12 ailesi Görüntülendi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?