iPhone’da Instagram Fotoğraflarınıza Müzik Ekleyebileceğiniz Uygulama NowPlaying 2.1

0
127

Facebook’ın 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştığının açıklanmasının hemen ardından, gözler Facebook çatısı altında çalışan diğer sosyal medya uygulamalarına çevrildi. Bunlardan birisi de Instagram uygulaması. Facebook hemen ardından gelen Instagram, son günlerde yayınlanan güncellemeleriyle beraber de artık çok daha eğlenceli bir hal almaya başladı. Son olarak hikayeler kısmına gelen güncellemelerle ön plana çıkan uygulamanın hala eksik noktaları da yok değil. Bu eksik noktalar ise yayınlanan yardımcı uygulamalarla gideriliyor. iOS işletim sistemine özel olarak yayınlanan NowPlaying 2.1 uygulaması da bunlardan bir tanesi. Peki NowPlaying 2.1 uygulaması ne işe yarıyor?

NowPlaying 2.1 Nedir? Nasıl Kullanılır?

iPhone akıllı telefonlarında ve iPad serisinde kullanılan NowPlaying 2.1 uygulaması, Instagram paylaşımlarınıza arka planda müzik ekleyebiliyorsunuz. Uygulama bunun için hem kolay bir kullanım menüsü sunuyor hem de kontrol butonları çok daha kolay kullanılabiliyor. Uygulamanın kullanımına geçelim.

NowPlaying 2.1

NowPlaying 2.1 uygulamasını açtığınızda şaşırabilirsiniz çünkü karşınıza boş bir ekran geliyor. Ekranın bu şekilde olmasının nedeni kullanımı kolaylaştırmak. Arayüzde boş bir ekran var fakat alt kısımda şarkı bölümü olduğunu göreceksiniz. Alt kısımda yer alan Song bölümüne giriş yapıldığında doğrudan Apple’ın varsayılan müzik servisine geçiş yapılıyor. Apple’ın, Apple Music servisine geçiş yapıp buradan fotoğraflarınıza eklemek istediğiniz şarkıyı seçmeniz gerekiyor.

NowPlaying 2.1

Şimdi şarkının düzenleme ekranı karşınıza gelecek. Bu düzenleme ekranında istediğiniz bölümü şarkı üzerinden kesmeniz gerekecek. Bunun için NowPlaying 2.1 uygulamasının verdiği sınır 30 saniye. Yani parça içerisinde 30 saniye gibi bir bölümü (daha azıda olabilir) kesebiliyorsunuz.

Daha sonra bir sonraki adıma geçmek için “next” bölümünü kullanıp bu kez fotoğraf seçimi yapıyorsunuz. Fotoğrafın üzerine oluşturduğunuz müzik dosyasını ekledikten sonra bir ön izleme de yapabiliyorsunuz. NowPlaying 2.1 uygulamasının sunduğu özellikler bununla sınırlı. Oluşturduğunuz fotoğrafları doğrudan Instagram hesabınızdan paylaşabiliyorsunuz.

NowPlaying 2.1 Boyutu: 16 MB

İstediği İOS Sürümü: iOS 10 ve üzeri

NowPlaying 2.1 Ücreti: Aslında uygulama ücretsiz. Fakat ücretsiz NowPlaying 2.1 kullanımının bir anlamı yok. Bu şekilde oluşturduğunu fotoğraflarınızda uygulamanın reklam yazısı da ekleniyor. Eğer 7 TL gibi bir ücret verirseniz pro versiyonu almış oluyorsunuz. Bu şekilde de reklamdan kurtuluyorsunuz.

NowPlaying 2.1 İndirme Linki

NowPlaying 2.1

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?