iPhone’da iki kameranın aynı anda kullanılması

0

Apple yapılabildiği halde birçok özelliğe izin vermez. Bunlardan birisi de aynı anda 2 kameradan da görüntü alınabilmesi. Apple iPhone ile aynı anda iki kameranın çekim yapmasına izin vermiyor. Ancak uygulama geliştiricileri bunu yapabileceğiniz bazı uygulamalar geliştirdiler.

Birçok kamera uygulaması ile iPhone kamerasına yeni özellikler eklemeniz mümkün. Bu yazıda bahsedeceğimiz iki uygulama alışılmışın biraz daha ötesine geçiyor. Bize aynı anda hem ön hem de arka kamera ile çekim yapma imkanı sunuyor. Bu yazıyı okuduğunuza göre siz de bu özelliği kullanmak istiyorsunuz.

iPhone’da çoklu kamera desteği

Evet böyle bir destek var. Apple son iki iOS versiyonunda böyle bir destekle karşımıza çıktı. Uygulama geliştiricileri iPhone’un birden fazla kamerasını kullanmasına izin vermesini değerlendirdi. Bazı uygulamalara bu özelliği de dahil ettiler.

iPhone’da çoklu görüntü nasıl yakalanır?

Bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamalardan birisi BiCam uygulaması. BiCam ile aynı anda iki kameradan görüntü elde edebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım:

  • App Store’dan BiCam’i indirin. Link
  • Gereken izinleri verin.
  • Kamera simgesine dokunun.

BiCam’in birçok özelliği var. Yazımızın konusu olan aynı anda iki kamera kullanma özelliğini de mutlaka deneyin.

iPhone’da çoklu video nasıl çekilir?

BiCam ile aynı anda iki kamerayı kullanabilirsiniz. Tüm kameraları aynı anda kullanmak için Multicam Pro uygulamasını kullanabilirsiniz.

  • App Store’dan Multicam Pro’yu indirin. Link
  • Gereken izinleri verin.
  • Etkinleştirmek istediğiniz kameraları seçin.
  • Kayıt butonuna basarak, kaydı başlatın.

How to multi capture videos on iPhone 1

Ne yazık ki bu uygulamanın ücretsiz versiyonuyla en fazla 15 saniyelik video kaydı yapabilirsiniz. Daha uzun videolara ihtiyacınız varsa uygulamayı Pro’ya yükseltmeniz gerekiyor. Ücretli sürümün birkaç farklı özelliği de mevcut.

 

Önceki İçerikiPhone ve iPad’da Bluetooth cihazlarının isimleri nasıl değiştirilir?
Sonraki İçerikiOS 16 özellikleri ve yenilikler
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?