Ana Sayfa Apple Uzmanı iPhone’da Zil Sesi Yapmak (2021)

iPhone’da Zil Sesi Yapmak (2021)

353
225346

iPhone’un kendi zil seslerinden sıkıldıysanız sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. iPhone zil sesi yükleme işlemi yapmak için önceden bilgisayarınıza müzik indirmiş olmanıza gerek yok. Youtube videolarını kullanarak kolayca kendi zil sesinizi oluşturabilirsiniz.

Apple sürekli olarak “iPhone Zil Sesi Yapma” konusunda sıkıntı çıkartıyor. App Store’dan parayla satmak daha cazip tabi. Appleuzmani.net olarak da yeni yöntemleri sizlerle paylaşmak ise bizim işimiz. 😉 Aslında mesele iPhone zil sesi yapmak değil. Asıl sorun iPhone’a zil sesi atma. Bu yazımızda bunu kolayca yapabileceksiniz.

Öncelikle belirtmeliyim ki,  iTunes yerine başka bir uygulama kullanıyoruz. Uygulama Dünya genelinde kullanılan bir uygulama. Ben de 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Aşağıda videolu anlatımımız var:

1- iPhone Zil sesi dosyası oluşturmak

1- Zil sesi yapmak istediğiniz müzik parçasını Youtube’dan bulun. Adres satırından videonun adresini bularak kopyalayın.

 

2- Zilsesi.net sitesine giderek istediğiniz müzik parçasının adresini “Youtube adresini buraya yapıştırın” yazan kısma yapıştırın ve “Başlat” butonuna basın. 3-5 saniye işlem yapılacaktır.

 

3- iPhone en fazla 40 saniyelik zil seslerine izin vermektedir. Bu yüzden parçanın istediğiniz 40 saniyesini, ses dalgalarındaki yeşil çubukları kullanarak seçin. iPhone en fazla 40 saniyelik zil sesini desteklemektedir. Alttaki seçeneklerden M4R’yi seçin ve “Zil Sesini İndir” butonuna tıklayın.

 

Zil sesi dosyası indi:

Şimdi bu zil sesini iPhone’umuza atalım:

iPhone zil sesi atma

iPhone’una zil sesi atmak isteyenler için kullanılabilecek en kolay yöntem 3uTools programı. 3uTools; yıllardır güvenilirliğini kanıtlamış bir iTunes alternatifi program. iTunes’in izin vermediği birçok eylemi 3uTools ile yapabiliyorsunuz. Bunlardan birisi de zil sesi yapmak.

Adım 1: Öncelikle 3uTools programını sitesinden indirin. Program sitesine gitmek için tıklayın.

Adım 2: Programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun.

Adım 3: 3uTools’u başlatın, iPhone’unuzu PC’ye bağlayın. Eğer bağlantıda sorun olursa “Driver update” gibi bir uyarı verebilir. Bu uyarıdaki işlemi yapın.

Adım 4:  3uTools telefonunuzu gördükten sonra sol kısımdan Ringtone yazan yeri seçin.

 

Adım 5:  “Make Ringtone” yazan yere tıklayın.  “From Pc” yazan yere tıklayın. Sağ altta yer alan “Multimedia Files” yazan yere tıklayın ve “All files” ı seçin. Az önce indirdiğiniz “M4R uzantılı zil sesi” dosyasını seçin ve “Aç” butonuna tıklayın. “Generate Ringtone” butonuna basın.

 

İşlem tamam iPhone’unuzun Ayarlar menüsünden “Sesler” kısmından zil sesinizi görüp, etkin zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

Artık iPhone’unuz için zil sesi yapabileceksiniz. Kafanıza tkılan noktaları lütfen bizimle paylaşın.

353 YORUMLAR

  1. android için zil sesi ayarları= şarkı.mp3 e sağ tıkla>zil sesi yap

    dünyanın parasını verecem telefona ve zil sesi yapmak bile bu kadar meşakkatli öyle mi? …. öyle telefonu da firmasını da.

    • 3utools programında zil sesi ekledikçe listede görünür. silmek istersen listeden üzerine tıklayıp üstten delete butonuna basabilirsin.

  2. Merhaba yüklemeyi yaptım ve zil sesi iphone da gözüküyor ama seçtiğim zaman saptanmış zil sesi çalıyor. yüklediğim melodi çalmıyor nasıl aşabiliriz bu sorunu?

  3. Merhaba siz hep bilgisayardan yapmayı söylediniz mesela benim bilgisayarım yok ben yapamıycakmıyım bunun tekilefondan halledilme durumu yok mu

  4. iphone 5 için yapabilen varmı? ben de kurduğum program sürekli hata veriyor. müziği appstore documents uygulaması ile yükledim garageband uygulaması yok bu seferde telefonda yapamadım yani

  5. Yahu ben senin canını yerim hocam, günlerdir itunes yüzünden çıldırmak üzereydim. Bir zil sesini yaptırmadı namıssız. AAC sürümünü yarat kısmı aktif değildi. İlk yöntemle hallettim. Sağ olasın işin gücün rast gelsin

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?