iPhone’da Fotoğrafı PDF’e Çevirme Nasıl Yapılır?

3
50878

Gizli bir PDF dönüştürücü sayesinde iPhone ve iPad’de herhangi bir fotoğrafı PDF olarak kaydetmek oldukça basit hale geldi.

iOS cihazındaki varsayılan fotoğraf dosya türü, geniş bir uyumluluk özelliğine sahip olan JPEG’dir. Dolayısıyla, herhangi bir sorun olmadan kolayca fotoğraf alışverişinde bulunabilir ve paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte, bazen iPhone’unuzda ve iPad’inizde fotoğrafları PDF’e dönüştürmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

iOS’un en yeni sürümlerinde, iPhone’unuzdaki fotoğrafları kolaylıkla PDF’e dönüştüren gizli bir PDF dönüştürücüsü var. Dolayısıyla, fotoğraflarınızı iOS cihazınıza PDF olarak kaydetmek için bir üçüncü taraf uygulamasına veya yazılımına artık ihtiyacınız yok.

Fotoğrafları iPhone ve iPad’de PDF olarak Kaydetme

  1. iOS cihazınızda Fotoğraflar uygulamasını başlatın. Ardından, PDF’ye dönüştürmek istediğiniz fotoğrafı seçin. (Not: Birden fazla fotoğrafı PDF formatına dönüştürmek isterseniz, sağ üst köşedeki Seç’e dokunun ve daha sonra fotoğrafları seçin.)
  2. Paylaşım butonuna dokunun.iPhone paylas butonu
  3. Sonra, eylem menüsünde Yazdır’ı seçin.iPhone yazdir butonu
  4. Daha sonra, fotoğrafı PDF’e dönüştürmek için fotoğraf önizlemesinde iki parmağınızla yayma hareketini kullanmanız gerekiyor. Alternatif olarak, fotoğrafı PDF olarak değiştirmek için 3D Touch hareketini de kullanabilirsiniz.iPhone iki yana yaydirma
  5. Ardından, dönüştürülen fotoğrafı Mesaj, Posta veya başka bir uygulama aracılığıyla PDF olarak paylaşabilirsiniz.

Dönüştürülen fotoğrafı Dosyalar uygulamasına kaydetme seçeneği de vardır. İhtiyacınıza bağlı olarak tercih ettiğiniz seçeneği seçin. Bu yazıda, fotoğrafı Dosyalar uygulamasına kaydettik. Dosyalara Kaydet’in üzerine dokunun ve ardından istediğiniz konumu seçin.

iPhone dosyalara kaydet

Hepsi bu kadar!

İlginizi Çekebilir: iPhone ve iPad’te Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

İLGİLİ HABER:  iPhone Yazı Tipi ve Boyutu Değiştirme Nasıl Yapılır?

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?