iPhone’a iTunes ile Zil Sesi Nasıl Yapılır?

4
3721

Günümüzde iTunes üzerinden iPhone zil sesi yapmak oldukça basit. Ancak bunun yanında bazı yöntemlerin fazlasıyla zor olduğunu da görme şansı buluyoruz. Oysa bunun en kolay yöntemi AAC Encoder ile saniyeler içerisinde zil sesinizi ayarlamaktır. Başlamadan önce güncel iTunes üzerinden içe aktarmanız gereken uygulamayı unutmayın. İlk olarak uygulamadan başlayarak adım adım hangi noktalara ulaşacağınızı belirtelim.

Atacağımız ilk adım iTunes üzerinden Düzen > Tercihler > İçe Aktarma Ayarları bölümüne girmek. Buradan içe aktarım ayarlarını yaparak farklı uygulamaları entegre etmek mümkün. Bu gün iPhone’a iTunes üzerinden zil sesi yapabilmek için kullanacağımız uygulama ise AAC Encoder olacak. İçe aktarma menüsünde AAC Encoder’ı seçerek devam ediyoruz ve iTunes müzik mağazasına doğru yola çıkıyoruz. Girdiğimiz kitaplıklar arasından beğendiğimiz herhangi bir şarkıyı bu raddede seçebiliriz.

iphone-a-itunes-ile-zil-sesi-nasil-yapilirSeçtiğimiz şarkıyı iTunes üzerinden açtıktan sonra sağ tık yaparak Bilgi Ver seçeneğine tıklıyoruz. Bu tıkla beraber bize şarkının belirli bir kısmının dinlenmeye açık olacağı bilgisi sunuluyor. Böylece şarkının istediğimiz kısmının bize ulaştırılacağından emin olup saniyelerine bakıyoruz. Tabi ki zil sesi için şarkının hangi kısmını istediğiniz önemli bir ayrıntı. Dolayısıyla burada yapmanız gereken şey başlangıç saniyesi ile bitiş saniyesi arasında bir seçim yapmak. Bunu ayarladıktan sonra tam 30 saniyelik bir kısmı bize iTunes sunuyor.

Ayarımızı tamamladıktan sonra üst kısımdaki menü sekmelerinden Dosya > Dönüştür > AAC Sürümünü Yarat deyip 30 saniyelik kısmı ACC olarak cihazımıza kaydediyoruz. Bu durumda doğrudan zil sesimizi hazırlamış olduğumuzu söylemeliyiz. Tabi bunu cihazımıza zil sesi yapabilmek için birde dosya dizininden iTunes Zil Sesleri bölümüne atmanız gerekecek. Böylece senkronize ettikten sonra zil sesiniz seçilebilir olacak. iPhone için iTunes üzerinden zil sesi yapmak aslında bu kadar basit.

Farklı uygulamalar ya da yasal olmayan siteler yerine bu şekilde AAC formatına çevirdiğiniz kısımları zil sesi olarak kullanmanız mümkün. iTunes tarafından sunulan geniş müzik arşivi kadar oldukça iddialı bir zil sesi içeriğine sahip olduğunu da biliyoruz. Bundan yararlanmak için içe aktaracağımız AAC Encoder‘a sahip olmanız yeterli.

Önceki İçerikBu tweak Siri’yi daha sabırlı yapıyor
Sonraki İçerikiOS 10’da Emoji Tahmininin Çalışmamasına Çözüm Yolları
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?